RSS

Fundusze Europejskie w Małopolsce

Solary w Podegrodziu

Dzięki środkom europejskim, przyznanym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, w pięciu budynkach użyteczności publicznej gminy Podegrodzie zostaną zamontowane instalacje solarne. Stanisław Sorys, Członek ZWM, podpisał z władzami gminy umowę gwarantującą dofinansowanie.

26 11 2014Więcej

O Domu Polski Południowej w TVP Kraków

Na początku października w Brukseli zainaugurowano działalność Domu Polski Południowej – wspólnego przedstawicielstwa województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Województwa połączyły siły, by skuteczniej działać na rzecz wspólnych interesów w Unii i zbudować silną markę Polski Południowej w Europie. 

Już dziś o godz. 17:55 w TVP Kraków premiera reportażu na temat otwarcia i działalności Domu Polski Południowej. 

24 11 2014Więcej

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie

„Innovator Małopolski” to konkurs, którego celem jest promocja kreatywnych rozwiązań biznesowych i wyłonienie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w naszym województwie. Kto w tym roku zapracował na to prestiżowe wyróżnienie?

18 11 2014Więcej

Warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorczych Małopolan

W naszym regionie trwa Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości. Do niedzieli mieszkańcy Małopolski mogą wziąć udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach m.in. na temat zakładania własnej firmy, pozyskiwania funduszy, zarządzania i bycia dobrym liderem. Spotkania obywają się nie tylko w Krakowie, ale także innych miastach regionu.

18 11 2014Więcej

Pomogą skłóconym wspólnikom

Marszałek Marek Sowa podpisał wraz z samorządowcami i przedsiębiorcami akt powołania Małopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie. Placówka ma pomagać przedsiębiorcom w rozwiązywaniu sporów – m.in. gospodarczych, budowlanych czy inwestycyjnych. Pomysłodawcy centrum nie mają wątpliwości – w ten sposób uda się odciążyć krajowe sądy. 

17 11 2014Więcej