RSS

Fundusze Europejskie w Małopolsce

Dom Polski Południowej z własną stroną internetową

Dom Polski Południowej (DPP) w Brukseli - inicjatywa tworząca wspólne przedstawicielstwo w stolicy Belgii trzech województw: małopolskiego, śląskiego i opolskiego - ma już swoją stronę internetową. Pod adresem: www.southpolandhouse.eu znajdziemy  najnowsze informacje dotyczące działalności DPP, aktualności z poszczególnych regionów tworzących DPP oraz oferty współpracy. Strona ma wersję w języku polskim oraz angielskim. 

27 07 2015Więcej

Małopolska myśli o Tobie... w Oświęcimiu!

Rowery inspirowane plastrem miodu, tańczący pingwin i strażackie kurtyny wodne – tak było w tę niedzielę na rynku w Oświęcimiu, gdzie odbył się drugi Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Gospodarzem wydarzenia był marszałek Marek Sowa, który wręczył nagrody zwycięzcom festiwalowych konkursów.

12 07 2015Więcej

Oświęcim: Niedziela z Festiwalem Funduszy Europejskich

Drukowanie modeli 3D, projektowanie podkoszulka z własnym nadrukiem czy warsztaty robienia koronkowej biżuterii – wszystkich, którzy pojawią się w tę niedzielę w Oświęcimiu, czeka sporo atrakcji. Wszystko za sprawą Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Początek o godz. 12.00 na oświęcimskim rynku. Zapraszamy!

10 07 2015Więcej

1,6 mln zł na kolektory słonecze w gminie Ochotnica Dolna

Już wkrótce w szkole oraz oczyszczalni ścieków w Tylmanowej (gm. Ochotnica Dolna) z gniazdek popłynie prąd z energii słonecznej. W czwartek wicemarszałek Stanisław Sorys podpisał umowę o dofinansowanie tej inwestycji w ramach MRPO 2007-2013. Gmina Ochotnica uzyskała dzięki temu wsparcie w wysokości ponad 1,6 mln zł. Koszt całego projektu to niecałe 2 mln zł.

10 07 2015Więcej

„Zielone światło” dla 119 kluczowych inwestycji w Krakowie i okolicach

Obniżenie niskiej emisji, budowa w Krakowie sieci parkingów „parkuj i jedź”, a także kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych, nowe strefy aktywności gospodarczej w podkrakowskich gminach – to  wybrane przykłady z aż 119 kluczowych dla Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego inwestycji, które już otrzymały „zielone światło”.  Porozumienie w sprawie powierzenia realizacji zadań w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisali w piątek: marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Stanisław Sorys, Prezydent Krakowa i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska Jacek Majchrowski, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska  Witold Słomka.

10 07 2015Więcej