RSS

Fundusze Europejskie w Małopolsce

Nowa przepompownia uratuje Hubenice przed powodzią

Mieszkańcy Hubenic (gm. Gręboszów) mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Powodzie na taką skalę, jak w 2009 czy 2010 roku już im nie grożą. Spokój ma zapewnić im nowoczesna przepompownia  melioracyjna, która odprowadzać ma nadmiar wody  spływającej do kanału  i zbiornika hubenickiego za obwałowania na Wiśle. 

25 10 2014Więcej

Małopolski projekt przełamuje bariery edukacji

Pokaz lekcji on-line realizowanej w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej oraz dyskusje i prelekcje specjalistów w dziedzinach edukacji oraz nowoczesnych technologii informatycznych – dziś na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się Konferencja Edukacyjna pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna - projekt pilotażowy” ponad barierami w edukacji. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek Zarządu WM Jacek Krupa.

24 10 2014Więcej

W Proszowicach o sukcesach ostatnich lat

O największych sukcesach i najbardziej odczuwalnych zmianach, które przez ostatnie cztery lata zaszły w powiecie proszowickim, a także całym województwie z samorządowcami, przedsiębiorcami i mieszkańcami powiatu rozmawiali dziś w Proszowicach: marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak i Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

23 10 2014Więcej

Plebiscyt „Małopolska. Widać zmiany!” rozstrzygnięty

Zakończył się plebiscyt Województwa Małopolskiego na najlepszą inicjatywę lokalną realizowaną z funduszy europejskich w Małopolsce.  Znamy już wszystkich laureatów, którzy walczyli o głosy Internautów w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek-potencjał”.  Rywalizacja była zacięta, oddano łącznie 566 tys. głosów, na 228 inwestycji, z 21 powiatów.Wyniki poniżej. 

22 10 2014Więcej

33,8 mln zł dotacji na zachodnią obwodnicę Nowego Sącza

Wkrótce ruszy budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza – połączenia miejscowości Brzezna z drogą krajową nr 28. Umowę gwarantującą wsparcie inwestycji ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego podpisali: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i starosta nowosądecki Jan Golonka.

18 10 2014Więcej