RSS

Fundusze Europejskie w Małopolsce

Możliwości finansowania projektów innowacyjnych z EWT

26 maja 2015 r. odbyło się seminarium poświęcone możliwościom finansowania przedsięwzięć w ramach Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020.

29 05 2015Więcej

Środa pełna innowacji

27 maja to był wyjątkowy dzień. Na krakowskim Małym Rynku stanął namiot wystawienniczy, pod którym zgromadzone zostały niezwykłe wynalazki, kreatywni ludzie oraz najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne. Niemal 2700 gości odwiedziło tegoroczne Małopolskie Targi Innowacji.

28 05 2015Więcej

Wicemarszałek Wojciech Kozak o planach współpracy z Istrią

Delegacja pod przewodnictwem wicemarszałka Wojciecha Kozaka spędziła ostatnie dni w Chorwacji, gdzie obyło się posiedzenie Komitetu Sterującego współpracą regionów Małopolski i Istrii. Uczestnicy spotkania podsumowali ubiegłe miesiące i przedstawili plany na przyszłe wspólne inicjatywy. Zarządzanie funduszami unijnymi, ochrona dziedzictwa kulturowego, turystyka, edukacja oraz wspólne szkolenia dla funkcjonariuszy policji – to główne obszary współpracy w 2015 roku.

22 05 2015Więcej

O innowacjach w sektorze żywnościowym i energetycznym

Na zaproszenie grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Komitecie Regionów marszałek Marek Sowa wziął udział w spotkaniu wyjazdowym, które obyło się w Mediolanie. Europejscy eksperci rozmawiali o innowacjach w zakresie energetyki oraz branży spożywczej. Tłem dla spotkania było trwające w stolicy Lombardii EXPO 2015.

21 05 2015Więcej

W powiecie tarnowskim oddano kolejną zmodernizowaną drogę

Zakończono prace i oficjalnie oddano do użytku kolejny odcinek drogi powiatowej Wietrzychowice – Biskupice Radłowskie w miejscowościach Marcinkowice i Przybysławice. W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi uczestniczył wicemarszałek Stanisław Sorys.

21 05 2015Więcej