RSS

Fundusze Europejskie w Małopolsce

Szczucin: Jak poprawiać jakość kształcenia zawodowego?

O znaczeniu kształcenia zawodowego i ustawicznego zarówno młodzieży jak i osób dorosłych dyskutowano w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. W uroczystym otwarciu warsztatów połączonych z Dniem Doradztwa Zawodowego wziął udział wicemarszałek Stanisław Sorys.

28 04 2016Więcej

O rewitalizacji w Chrzanowie

W stolicy Małopolski Zachodniej zakończył się cykl pięciu spotkań informacyjnych dla samorządowców nt. programów rewitalizacji. Warto przypomnieć, że na pomoc w ich przygotowaniu przeznaczono blisko 6,8 mln zł w ramach konkursu dotacji, który Województwo Małopolskie realizuje we współpracy z Ministerstwem Rozwoju. O wsparcie mogą się ubiegać wszystkie gminy z terenu Małopolski. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 150 tys. zł.

22 04 2016Więcej

Ponad 115 mln zł na ekoautobusy dla Krakowa

Aż 107 nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów miejskich wyjedzie na krakowskie ulice do końca przyszłego roku. Wszystko dzięki środkom unijnym, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM). MPK SA w Krakowie otrzyma na ten cel z nowego RPO WM ponad 115,7 mln zł, co stanowi 85 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji. Wartość całego projektu to ponad 167,4 mln zł. Umowę na dofinansowanie ich zakupu podpisali dzisiaj, 21 kwietnia marszałek Jacek Krupa, wicemarszałek Stanisław Sorys oraz przedstawiciele krakowskiego przewoźnika Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA oraz Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu MPK SA. 

21 04 2016Więcej

Fundusze unijne szansą na rozwój

Dyskusja nad uregulowaniami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w zakresie dotyczącym dróg subregionalnych, e-usług w informacji przestrzennej oraz infrastruktury ochrony zdrowia zdominowała obrady małopolskich starostów. O zasadach ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych informowali marszałek Jacek Krupa i członek ZWM Leszek Zegzda.

16 04 2016Więcej

Unijne dotacje na żłobki

Ponad 36 mln zł z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ma szanse trafić do tych beneficjentów, którzy planują otworzyć żłobek. Warto się jednak spieszyć, bo wnioski o dotację można składać tylko do 18 kwietnia br.

05 04 2016Więcej