RSS

Wydarzenia

Wsparcie dla strażaków z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego

Samorząd Województwa Małopolskiego już od wielu lat wspiera działania i funkcjonowanie strażaków z PSP oraz strażaków ochotników z jednostek OSP z terenu województwa małopolskiego.  Dziś w Nowym Targu wicemarszałek Stanisław Sorys uroczyście wręczył umowy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach dwóch programów: „Małopolskie Remizy 2015” i „Bezpieczna Małopolska 2015”. Odebrali je przedstawiciele gmin  powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edward Siarka, radni województwa  Jan Hamerski i Stanisław Barnaś oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i jednostek OSP.

13 07 2015Więcej

Smaki Małopolski w Brukseli

W dawnej siedzibie ambasady RP w Belgii odbyła się prezentacja kulinarna i degustacja tradycyjnych i regionalnych przysmaków pochodzących z Małopolski. Gospodarzem wieczoru był marszałek Marek Sowa. Brukselskie spotkanie wpisuje się z Małopolski Festiwal Smaku, którego 11.edycja właśnie trwa.

09 07 2015Więcej

Jesteśmy Europejskim Regionem Przedsiębiorczości

Małopolska została Europejskim Regionem Przedsiębiorczości 2016. Ten prestiżowy tytuł to nagroda Komitetu Regionów przyznawana tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe w Europie wizje rozwoju przedsiębiorczości. Żaden polski region nie otrzymał jeszcze tego wyróżnienia. Nagrodę odebrał w czwartek w Brukseli marszałek Marek Sowa. Towarzyszyli mu radni województwa Stanisław Barnaś, Grzegorz Biedroń i Bogusław Sonik.

09 07 2015Więcej

Zespoły folklorystyczne z całego świata u przewodniczącej sejmiku

Od ubiegłego czwartku w regionie trwają II Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Jednym z punktów festiwalu była wizyta jego uczestników w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Przedstawiciele grup folklorystycznych z całego świata spotkali się dziś z przewodniczącą sejmiku Urszulą Nowogórską.

07 07 2015Więcej

Radosne lato dla dzieci ze Wschodu

Już po raz 16. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zaprosiło do spędzenia wakacji w stolicy Małopolski grupę dzieci ze Wschodu. Najmłodszych z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Rosji witał w Krakowie członek zarządu Jacek Krupa, który wręczył im także drobne upominki. 

06 07 2015Więcej