RSS

Wydarzenia

Wyniósł kobietę z płonącego domu

– Życzę wszystkim druhom, żeby tyle samo wyjeżdżali na akcję i wracali z niej – w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tak, jak mogłem wrócić – mówił wzruszony druh Wojciech Pawlikowski, zdobywca tytułu Strażak Roku Województwa Małopolskiego. Swoje gratulacje na scenie przekazał mu m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys.

24 01 2015Więcej

28 samochodów dla małopolskich OSP

Do małopolskich OSP trafiło dzisiaj 17 średnich i 11 lekkich nowych samochodów ratowniczo–gaśniczych. Całkowity koszt zakupionego sprzętu to ok. 12 mln zł. W ceremonii przekazania sprzętu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys oraz Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa.

24 01 2015Więcej

Mieszkańcy Korzennej korzystają już z nowoczesnego placu targowego

Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wielu miejscowościach Małopolski powstają nowoczesne targowiska. Także w Korzennej na rolników, handlowców i klientów czekają już komfortowe, zadaszone stanowiska wraz z zapleczem sanitarnym. W otwarciu placu uczestniczyli dziś członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda oraz radny województwa Stanisław Pasoń.

23 01 2015Więcej

Nagroda im. K. Wyki dla prof. Andrzeja Mencwela

Wybitny historyk, antropolog kultury i znawca literatury prof. Andrzej Mencwel jest tegorocznym laureatem nagrody im. Kazimierza Wyki . To prestiżowe wyróżnienie wręczone zostało dziś w krakowskim magistracie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele świata kultury i nauki, laureaci nagrody z lat ubiegłych oraz władze Krakowa i Małopolski. Gratulacje w imieniu samorządu województwa przekazał nagrodzonemu członek Zarządu WM Leszek Zegzda.

22 01 2015Więcej

Noworoczne spotkanie z dyplomatami

- Chciałbym, by zarówno Małopolska, jak i regiony, z którymi współpracujemy mogły w nowym roku jak najlepiej, z pożytkiem dla mieszkańców, wykorzystać stojące przed nami szanse - mówił podczas tradycyjnego, noworocznego spotkania władz Małopolski z korpusem dyplomatycznym marszałek Marek Sowa. 

20 01 2015Więcej