RSS

Wydarzenia

Krzyż Małopolski dla ks. Adama Bonieckiego

Wszyscy, którym na sercu leży dobro polskiej kultury, od dwóch dni debatują w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. W poniedziałek zaczęło się tutaj Forum dla Kultury. Rajski Ogród Kultury. W czasie sesji inaugurującej zostały również wręczone Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski.

21 10 2014Więcej

Srebrny Krzyż Małopolski dla Rafała Sonika

Rafał Sonik to kolejny odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego. Popularny sportowiec jeżdżący na quadach terenowych otrzymał go z rąk marszałka Marka Sowy w sobotę. Srebrny Krzyż Małopolski jest podziękowaniem za ogromnego ducha walki i promocję Małopolski poza granicami naszego kraju.

21 10 2014Więcej

Prezydent odznaczył kolarzy

- Wręczane dziś odznaczenia to nie tylko forma podziękowania od prezydenta, jest to podziękowanie od całej Polski za wzruszenia, sukcesy i nadzieje wiązane z PaństwemGratuluję Małopolsce, że stała się miejscem, gdzie stosunkowo łatwo o kolarski sukces - mówił podczas spotkania ze środowiskiem kolarskim prezydent Bronisław Komorowski.  W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa i  przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk. 

20 10 2014Więcej

60-lecie Grupy Podhalańskiej GOPR

Z narażeniem swojego życia i zdrowia już od 60 lat śpieszą nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Grupa Podhalańska GOPR uroczyście świętowała właśnie 60 lat swojego istnienia.  Za trudną i pełną poświęcenia służbę górskim ratownikom dziękował marszałek Małopolski Marek Sowa. 

20 10 2014Więcej

4 lata zmian w powiecie limanowskim

- Minione 4 lata to był czas dopływu gigantycznych środków finansowych. Praktycznie każdy pomysł, który był dobrze przygotowany, mógł być realizowany – mówił w Limanowej, podczas spotkania podsumowującego kadencję samorządu województwa, marszałek Marek Sowa. W spotkaniu wziął również udział pochodzący z powiatu limanowskiego radny Grzegorz Biedroń.

18 10 2014Więcej