RSS

Wydarzenia

Prezydent odznaczył kolarzy

- Wręczane dziś odznaczenia to nie tylko forma podziękowania od prezydenta, jest to podziękowanie od całej Polski za wzruszenia, sukcesy i nadzieje wiązane z PaństwemGratuluję Małopolsce, że stała się miejscem, gdzie stosunkowo łatwo o kolarski sukces - mówił podczas spotkania ze środowiskiem kolarskim prezydent Bronisław Komorowski.  W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa i  przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk. 

20 10 2014Więcej

60 lat Opery Krakowskiej

Uroczysty koncert oraz gala uświetniły obchody 60-lecia Opery Krakowskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, nie zabrakło także wybitnych artystów – osób, które przez lata tworzyły wyjątkową atmosferę Opery. Województwo Małopolskie reprezentował Członek Zarządu Jacek Krupa.

11 10 2014Więcej

Mistrzowie i ich uczniowie nagrodzeni

Już po raz siódmy nagrodzono wybitnych artystów, których przedsięwzięcia przyczyniają się do rozbudowania bogatej oferty kulturalnej Małopolski. Nagroda Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi to niecodzienne wyróżnienie, bowiem docenia projekty stworzone wspólnie przez mistrzów w swoim fachu oraz ich uczniów. W gali rozdania nagród uczestniczyli członek zarządu Jacek Krupa oraz przewodniczący SWM Kazimierz Barczyk.

10 10 2014Więcej

Dom Polski Południowej rozpoczął działalność

W obecności posłów do Parlamentu Europejskiego, marszałków polskich regionów, przewodniczących sejmików Kazimierza Barczyka i Andrzeja Gościniaka, radnych oraz zaproszonych gości, marszałkowie Małopolski i Śląska - Marek Sowa i Mirosław Sekuła zainaugurowali działalność Domu Polski Południowej w Brukseli. 

08 10 2014Więcej

Europejski Tydzień Miast i Regionów

Uroczysta sesja Komitetu Regionów zainaugurowała w poniedziałek 12. Europejski Tydzień Regionów i Miast, kluczowe wydarzenia w dziedzinie polityki regionalnej i miejskiej. – Regiony i miasta odgrywają istotną rolę w zapewnianiu nowych miejsc pracy. Powinny być one wspierane przez budżet unijny oraz brać aktywny udział w tworzeniu przewidzianego na 300 mld euro planu wzrostu gospodarczego – uważa przewodniczący Komitetu Regionów Michel Lebrun.

07 10 2014Więcej