RSS

Wydarzenia

Małopolski sejmik w pigułce

W oczekiwaniu na pierwszą sesję wyłonionego w wyborach samorządowych Sejmiku Województwa Małopolskiego, przypominamy najważniejsze fakty związane z tym organem samorządu. O czym decydują radni? Jak wybierają przewodniczącego sejmiku? Odpowiedzi na te pytania – poniżej. Jutro artykuł o Zarządzie Województwa Małopolskiego. 

24 11 2014Więcej

Znamy nowy skład małopolskiego sejmiku

17 mandatów dla PiS (36,7%), 14 dla PO (28,3%) i 8 dla PSL (20%) – to oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni zbiorą się na pierwszej sesji najpóźniej tydzień po ogłoszeniu wyników.

20 11 2014Więcej

Kogo wybrali Małopolanie?

Małopolanie głosowali dziś na radych do rad gmin, powiatów oraz sejmiku województwa, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. O mandat radnego w Sejmiku Województwa Małopolskiego walczyli kandydaci z 6 okręgów wyborczych. Tę funkcję będzie pełnić 39 osób.

16 11 2014Więcej

96. rocznica odzyskania niepodległości – obchody w Nowym Sączu

Pod Pomnikiem Legionistów na sądeckim cmentarzu komunalnym odbyły się uroczystości poświęcone 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imieniu samorządu województwa pamięć poległych w walce o wolność Ojczyzny uczcili radni województwa Marta Mordarska i Leszek Zegzda.

12 11 2014Więcej

Małopolska świętowała 11 listopada

- Dar pokoju nie jest nam dany raz na zawsze. Trzeba troszczyć się o ten dar, trzeba go pielęgnować, trzeba czuwać – mówił dziś w Królewskiej Katedrze na Wawelu kardynał Stanisław Dziwisz. Msza św. tradycyjnie rozpoczęła obchody Święta Niepodległości w Krakowie.

11 11 2014Więcej