RSS

Wydarzenia

Życzenia Przewodniczącej Sejmiku dla Samorządowców

Szanowni Państwo,
Małopolscy Samorządowcy,
27 maja 1990 r. Polacy po raz pierwszy od kilku dekad wzięli udział we w pełni demokratycznych wyborach-wybrali swoje władze samorządowe. Na pamiątkę tych wydarzeń 27 maja jest Świętem Samorządu. Z jego okazji wszystkim małopolskim Samorządowcom, każdego poziomu samorządu, składam najserdeczniejsze życzenia powodzenia w działalności, nowych inspirujących pomysłów oraz energii do ich realizacji. Życzę Państwu także zdrowia i sił do wdrażania w życie wszystkich zamierzeń, zarówno osobistych, jak i zawodowych.
Jesteście najbliżej ludzkich spraw, zajmujecie się kwestiami najważniejszymi z punktu widzenia naszych „Małych Ojczyzn”, śmiało można więc nazwać Was i Wasze działania krwioobiegiem demokratycznego państwa. Oby zawsze tętnił on życiem i przynosił Małopolsce wiele dobrych owoców.

z poważaniem,
Urszula Nowogórska
Przewodnicząca Sejmiku
Województwa Małopolskiego

26 05 2016Więcej

Z obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego

Podczas XXIII sesji sejmiku radni województwa uczcili pamięć pierwszego Małopolski Marka Nawary w 5. rocznicę Jego śmierci. Podjęli również uchwałę w sprawie ustanowienia Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor i zadecydowali o przyznaniu pomocy finansowej OSP z Małopolski w ramach II edycji konkursu „Bezpieczna Małopolska”.

23 05 2016Więcej

Pamięci Marka Nawary

25 maja minie 5 lat od śmierci pierwszego marszałka Małopolski Marka Nawary. W trakcie XXIII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni uczcili Jego pamięć. Dla upamiętnienia pierwszego marszałka Małopolski, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy ul. Racławickiej 56, zasadzono dąb pamięci i odsłonięto pamiątkową tablicę. 

23 05 2016Więcej

Samorządowcy świętowali w Starym Sączu

Małopolscy samorządowcy po raz kolejny spotkali się w Starym Sączu na obchodach swojego święta. W mieście św. Kingi – patronki samorządowców uczczono też 25. rocznicę utworzenia Grupy Wyszehradzkiej – ugrupowania zrzeszającego państwa Europy Środkowej: Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Gospodarzami uroczystości byli: marszałek Jacek Krupa, Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa oraz burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

20 05 2016Więcej

Komisja Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego na zbiorniku Bieżanów

Niedawno otwarty zbiornik retencyjny Bieżanów na Serafie był dziś miejscem obrad Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego. Posiedzenie prowadził wiceprzewodniczący komisji Łukasz Smółka.

19 05 2016Więcej