RSS

Wydarzenia

Powiat brzeski po czterech latach

Brzesko – to kolejne miasto na trasie spotkań podsumowujących IV kadencję Samorządu Województwa Małopolskiego. Wicemarszałek Roman Ciepiela podczas spotkania z samorządowcami, przedsiębiorcami i mieszkańcami powiatu brzeskiego zaprezentował najważniejsze zmiany jakie zaszły w naszym regionie przez minione cztery lata.  W spotkaniu uczestniczyli radni województwa: Józefa Szczurek Żelazko  i Bolesław Łączyński.

29 10 2014Więcej

LVI Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

W czasie dzisiejszej sesji radni Sejmiku Województwa Małopolskiego przyjęli m.in. plan rozwoju transportu publicznego w Małopolsce oraz program współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi.  Była to przedostatnia sesja sejmiku IV kadencji , ostatnia odbędzie się 3 listopada 2014 r.

27 10 2014Więcej

Krzyż Małopolski dla ks. Adama Bonieckiego

Wszyscy, którym na sercu leży dobro polskiej kultury, od dwóch dni debatują w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. W poniedziałek zaczęło się tutaj Forum dla Kultury. Rajski Ogród Kultury. W czasie sesji inaugurującej zostały również wręczone Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski.

21 10 2014Więcej

Srebrny Krzyż Małopolski dla Rafała Sonika

Rafał Sonik to kolejny odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego. Popularny sportowiec jeżdżący na quadach terenowych otrzymał go z rąk marszałka Marka Sowy w sobotę. Srebrny Krzyż Małopolski jest podziękowaniem za ogromnego ducha walki i promocję Małopolski poza granicami naszego kraju.

21 10 2014Więcej

Prezydent odznaczył kolarzy

- Wręczane dziś odznaczenia to nie tylko forma podziękowania od prezydenta, jest to podziękowanie od całej Polski za wzruszenia, sukcesy i nadzieje wiązane z PaństwemGratuluję Małopolsce, że stała się miejscem, gdzie stosunkowo łatwo o kolarski sukces - mówił podczas spotkania ze środowiskiem kolarskim prezydent Bronisław Komorowski.  W wydarzeniu uczestniczyli: marszałek Marek Sowa, członek zarządu Jacek Krupa i  przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk. 

20 10 2014Więcej