RSS

Informacje

Województwo Małopolskie zaprasza na Rodzinne Rajdy Rowerowe

W miniony poniedziałek (23 maja) w Trzebini ruszyła III edycja Rodzinnych Rajdów Rowerowych, których pomysłodawcą jest Województwo Małopolskie. Impreza adresowana jest do wszystkich miłośników dwóch kółek, sportowych wrażeń i aktywności fizycznej.  W najbliższą sobotę (28 maja) kolejny rajd odbędzie się w Skrzyszowie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

25 05 2016Więcej

Międzynarodowy sukces małopolskich juniorów

Jeden złoty i dwa srebrne medale przywieźli małopolscy juniorzy, którzy startowali w 24. Międzynarodowym Biegu Przełajowym Juniorów „RENNSTEIG – JUNIOR – CROSS 2016” w Turyngii. Wyjazd młodych sportowców do Turyngii zorganizowano w ramach współpracy Województwa Małopolskiego z Krajem Związkowym Turyngia.  

24 05 2016Więcej

Nowe boiska i ujeżdżalnia dla wychowanków Siemachy

W Odporyszowie koło Tarnowa, w ośrodku Stowarzyszenia Siemacha, zostały otwarte nowe boisko piłkarskie i kryta ujeżdżalnia koni. Z obiektów będą korzystać podopieczni Siemachy oraz mieszkańcy. Obchodzono również 150-lecie pierwszego lotu Jana Wnęka - rzeźbiarza i konstruktora, który dzięki własnoręcznie skonstruowanym skrzydłom odbywał podniebne loty z wieży odporyszowskiego kościoła. - Przyjechałem tu po raz kolejny dotknąć rzeczy wielkiej, niezwykłej i kreatywnej, związanej z odkrywaniem talentów i rozbudzaniem pasji młodych ludzi - mówił marszałek Jacek Krupa w Odporyszowie.

21 05 2016Więcej

Ponad 250 tys. zł na wsparcie imprez sportowych

Zarząd Województwa Małopolskiego rozdzielił ponad 250 tys. zł na organizację różnego rodzaju imprez sportowych. Wsparcie w ramach drugiej edycji otwartego konkursu „Małopolska na sportowo” otrzyma 50 organizacji z naszego regionu.

18 05 2016Więcej

Małopolskie Laury Sportu dla sportowców i ich trenerów

44 zawodników i 27 trenerów wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2015 roku. Nagrody Województwa Małopolskiego – Małopolskie Laury Sportu – wręczył najlepszym zawodnikom i ich mentorom Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. To już 15. edycja tego wydarzenia.

28 04 2016Więcej