Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Międzynarodowy sukces małopolskich juniorów

Sport
24 maja 2016
Jeden złoty i dwa srebrne medale przywieźli małopolscy juniorzy, którzy startowali w 24. Międzynarodowym Biegu Przełajowym Juniorów „RENNSTEIG – JUNIOR – CROSS 2016” w Turyngii. Wyjazd młodych sportowców do Turyngii zorganizowano w ramach współpracy Województwa Małopolskiego z Krajem Związkowym Turyngia.

Małopolskę w zawodach „RENNSTEIG – JUNIOR – CROSS 2016” reprezentowali młodzi sportowcy z dwóch klubów lekkiej atletyki: MLUKS Tarnów oraz ULKS ,,Fajfer 2001” z Łapanowa. W miejscowości Schmiedefeld am Rennsteig w Turyngii nasza reprezentacja startowała w pięciu różnych kategoriach wiekowych. Złoty medal w biegu na 4,2 km wywalczyła Maria Put, natomiast srebrne krążki w biegu na 6 km zdobyły: Oliwia Sowa i Patrycja Klęsk. Znaczący sukces odniósł też Jakub Ponisz, który swój bieg ukończył na piątym miejscu.

Bieg przełajowy juniorów, w którym małopolscy zawodnicy starują od 11 lat, to część większego przedsięwzięcia sportowego - GutsMuths-Rennsteiglauf. To największy w Europie bieg przełajowy organizowany od 44 lat w Lesie Turyńskim. Wydarzenie corocznie przyciąga rzesze turystów i amatorów lekkiej atletyki. W tym roku wzięło w nim udział ponad 16 tys. uczestników z ponad 30 krajów.

(Biuro Prasowe UMWM, Departament Turystyki i Sportu)