Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Zakończył się 54. Małopolski Wyścig Górski

Sport
13 czerwca 2016
Zwycięstwem Marka Rutkiewicza (Wibatech Fuji) zakończył się niedzielny, najtrudniejszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W klasyfikacji generalnej 54. edycji wyścigu, który na stałe wpisał się już w sportowy kalendarz Małopolski triumfował zaś Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatni etap 54. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego liczył tylko 146 kilometrów, jednak trasę poprowadzono przez trudne, górskie drogi z Chochołowskich Term do Starego Sącza i znalazło się na niej w sumie pięć premii górskich. To właśnie te odcinki, a zwłaszcza podjazd pod słynny i znany m.in. z Tour de Pologne Gliczarów mocno dały się we znaki kolarzom i to one zadecydowały o końcowej klasyfikacji etapu.

Najpierw Gliczarów, a następnie podjazd do Sierockiego mocno podzieliły stawkę i pokazały, który z kolarzy w górach czuje się najlepiej. Dobrą formę potwierdził mieszkaniec Małopolski Marek Rutkiewicz, który kilka dni temu w urzędzie marszałkowskim zachęcał do kibicowania. To właśnie on jako pierwszy minął linię mety, którą usytuowano w Starym Sączu. Najlepszym zawodnikiem całego 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego został natomiast Mateusz Taciak. Obok niego na podium stanęli Ukrainiec Andriii Brataschuk oraz Słoweniec Domen Novak, który zwyciężył też w klasyfikacji do lat 23. Triumfatorem klasyfikacji sprinterskiej został Mateusz Komar z Domin Sport, a Rutkiewicz udekorowany został także za zwycięstwo w klasyfikacji górskiej.

Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Wyniki 3. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2016:
- zwycięzca etapu: Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)
- klasyfikacja indywidualna generalna MAŁOPOLSKA (koszulka biała) - Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
- klasyfikacja punktowa GREENWAY (koszulka zielona) - Mateusz Komar (Domin Sport)
- klasyfikacja górska CCC (koszulka pomarańczowa) - Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji)
- klasyfikacja młodzieżowa U23 MAŁOPOLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA (koszulka czerwona) - Domen Novak (Adria Mobil)