Przewóz towarów niebezpiecznych ADR

30-te Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe
„Wszystko co ważne w transporcie drogowym towarów niebezpiecznych. ADR 2013 już wkrótce"

W dniach 27 i 28 września 2012 r. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe pt. ”Wszystko co ważne w transporcie drogowym towarów niebezpiecznych. ADR 2013 już wkrótce”.

 

W Sali Sejmikowej zgromadziło się ponad 100 osób z całej Polski. Przybyli przedstawiciele administracji publicznej z urzędów marszałkowskich i z urzędów wojewódzkich, z Inspekcji Transportu Drogowego, z Izby Celnej, doradcy ds. bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów niebezpiecznych, uczestnicy „łańcucha transportowego”, służby prewencyjne, wykładowcy i przedstawiciele podmiotów prowadzących kursy dla kierowców, przedstawiciele samorządów przewoźników i kierowców oraz pracownicy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

 

Celem spotkania było doskonalenie zawodowe w zakresie poprawy bezpieczeństwa przy przewozie towarów niebezpiecznych, przedstawienie projektu zmian w przepisach ADR 2013 oraz omówienie programu ćwiczeń praktycznych podczas kursów dla kierowców przewożących towary niebezpieczne i nowych zasad egzaminowania doradców. Partnerami organizacyjnymi Seminarium byli: firma Tech-Car oraz Małopolskie Ośrodki Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Tarnowie, a patronat medialny pełnił „POLSKI TRAKER”, Miesięcznik Transportu Drogowego i Spedycji.

Seminarium poprowadzili organizatorzy, Zofia Balcer-Stoch gł. specjalista w Departamencie Transportu i Komunikacji UMWM oraz Andrzej Strzelec ekspert, doradca DGSA.

Przedmiotem wykładów i dyskusji były następujące zagadnienia:

Po obradach organizatorzy zaprosili uczestników na zwiedzanie z przewodnikiem Wzgórza Wawelskiego, Katedry, Grobów Królewskich i Dzwonu Zygmunta. Pracowity dzień zakończył się w Restauracji Mieszczańskiej uroczystą kolacją z motywem przewodnim - ADR w praktyce.

Partnerzy organizacyjni i uczestnicy podziękowali okolicznościowym dyplomem Zofii Balcer-Stoch inicjatorce i organizatorce 30-tu Seminariów, spotkań, pokazów i warsztatów z cyklu „Bezpieczny przewóz drogowy towarów niebezpiecznych” odbywających się od 2004 roku w województwie małopolskim.

Uczestnicy Seminarium otrzymali okolicznościowe wydawnictwo z referatami wykładowców oraz płytkę CD.

 

powrót