RSS

Organizacje pozarządowe

Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2014

Rozpoczęła się IV edycja konkursu Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2014. Patronat honorowy nad inicjatywą objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa. Zgłoszenia kandydatów można wysyłać do 24 października.

01 09 2014Więcej

Odkryli tradycję na nowo

Za nami kolejna odsłona Festiwalu ETNOmania. Było kolorowo i smakowicie, dopisała zarówno aura, jak i goście. Na imprezie, która jak co roku odbywa się na terenie skansenu Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie będącego instytucją kultury Województwa Małopolskiego, można było sprawdzić, jak tradycja odnajduje się we współczesności.

22 07 2014Więcej

Konsultacje projektu zmian ustawy Prawo o stowarzyszeniach

Kancelaria Prezydenta RP przedstawia do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Celem konsultacji jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy zaproponowane zmiany odpowiadają na dotychczas zgłaszane przez środowisko organizacji pozarządowych postulaty oraz wyczerpują listę niezbędnych zmian.

14 07 2014Więcej

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych

Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

14 07 2014Więcej

Apel Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego zaniepokojona doniesieniami, że w nowym okresie programowania środków unijnych nie przewiduje się finansowania wkładu własnego przez administrację publiczną w programach współfinansowanych ze środków EFS, których beneficjentami mogą być organizacje pozarządowe, przygotowała w tej sprawie list z apelem do Wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

11 07 2014Więcej