RSS

Organizacje pozarządowe

Małopolska pomaga uchodźcom w Kurdystanie

Już 1 grudnia br. wyruszy transport z pomocą dla uchodźców w Kurdystanie. Zakupione dary (koce, materace, łóżeczka dziecięce) to wynik pomocy udzielonej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Środki w wysokości 200 tys. zł zostały przyznane Fundacji SOS dla Życia. To kolejna pomoc dla organizacji pozarządowych w tym roku. W sumie NGO otrzymały od Województwa Małopolskiego ponad 20 mln zł.

26 11 2014Więcej

Pomoc dla Polonii na Ukrainie

Po raz kolejny Małopolska niesie pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy. Tym razem wsparcie trafiło do mieszkających w regionie Iwanofrankiwska Polaków. Wśród przekazanych darów znalazły się podręczniki do nauki języka polskiego oraz sprzęt do utrzymania polskich mogił na cmentarzu w Czarnym Lesie.

21 11 2014Więcej

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Amicus Hominum"!

Jesteś liderem stowarzyszenia, fundacji, a może członkiem wybranej organizacji społecznej? Być może  sam podejmujesz działania na rzecz innych, o których nikt dotąd nie słyszał?

Jeśli nie jest Ci obca pomoc udzielana innym osobom oraz znasz osoby, które bezinteresownie tę pomoc niosą - to właśnie CIEBIE szukamy! Naprawdę! Twoje działania oraz działania osób w Twoim otoczeniu zasługują na szczególną uwagę! 

07 11 2014Więcej

Trwa nabór do Konkursu "Kryształy Soli"!

Najważniejsze są organizacje stawiające na aktywność prospołeczną! To nic nowego?! A jednak! Wiele organizacji społecznych po prostu nie istnieje w naszej świadomości! A powinny! Konkurs o Nagrodę „Kryształy Soli” podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę = codzienny wysiłek w niesieniu pomocy innym!

 

07 11 2014Więcej

V posiedzenie Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Zasady wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków komitetu monitorującego regionalny program operacyjny na lata 2014-2020 to temat wiodący V posiedzenia Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

04 11 2014Więcej