RSS

Organizacje pozarządowe

Tradycje kulturowe pod Lipowcem.

Już w niedzielę 7 września 2014 roku na terenie Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, które jest instytucją kultury Województwa Małopolskiego, Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo na Jurze" organizuje cykliczną imprezę plenerową pod nazwą „Ziemniaczysko”.

05 09 2014Więcej

FE: O współpracy biznesu, nauki, NGO i samorządu

Samorządy powinny współpracować z organizacjami pozarządowymi, sektorem nauki i biznesu – przekonywali paneliści dyskusji "Niewykorzystany kapitał współpracy – nauka, biznes, NGO, samorząd”. Moderatorem debaty był członek Zarządu WM Jacek Krupa.

03 09 2014Więcej

Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2014

Rozpoczęła się IV edycja konkursu Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2014. Patronat honorowy nad inicjatywą objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa. Zgłoszenia kandydatów można wysyłać do 24 października.

01 09 2014Więcej

Odkryli tradycję na nowo

Za nami kolejna odsłona Festiwalu ETNOmania. Było kolorowo i smakowicie, dopisała zarówno aura, jak i goście. Na imprezie, która jak co roku odbywa się na terenie skansenu Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie będącego instytucją kultury Województwa Małopolskiego, można było sprawdzić, jak tradycja odnajduje się we współczesności.

22 07 2014Więcej

Konsultacje projektu zmian ustawy Prawo o stowarzyszeniach

Kancelaria Prezydenta RP przedstawia do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Celem konsultacji jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy zaproponowane zmiany odpowiadają na dotychczas zgłaszane przez środowisko organizacji pozarządowych postulaty oraz wyczerpują listę niezbędnych zmian.

14 07 2014Więcej