RSS

Organizacje pozarządowe

Odkryli tradycję na nowo

Za nami kolejna odsłona Festiwalu ETNOmania. Było kolorowo i smakowicie, dopisała zarówno aura, jak i goście. Na imprezie, która jak co roku odbywa się na terenie skansenu Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie będącego instytucją kultury Województwa Małopolskiego, można było sprawdzić, jak tradycja odnajduje się we współczesności.

22 07 2014Więcej

Konsultacje projektu zmian ustawy Prawo o stowarzyszeniach

Kancelaria Prezydenta RP przedstawia do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Celem konsultacji jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy zaproponowane zmiany odpowiadają na dotychczas zgłaszane przez środowisko organizacji pozarządowych postulaty oraz wyczerpują listę niezbędnych zmian.

14 07 2014Więcej

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych

Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

14 07 2014Więcej

Apel Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Małopolska Rada Działalności Pożytku Publicznego zaniepokojona doniesieniami, że w nowym okresie programowania środków unijnych nie przewiduje się finansowania wkładu własnego przez administrację publiczną w programach współfinansowanych ze środków EFS, których beneficjentami mogą być organizacje pozarządowe, przygotowała w tej sprawie list z apelem do Wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

11 07 2014Więcej

GRANT NA START

Program „Grant na start” to nowa propozycja Województwa Małopolskiego, który ma na celu wsparcie działalności gospodyń wiejskich.

11 07 2014Więcej