RSS

Wydarzenia

FE: Nagrody XXIV Forum Ekonomicznego rozdane!

Możemy czuć się wybrańcami losu. Przyszło nam żyć w naprawdę ciekawych czasach. Bez wątpienia dzisiejsi laureaci wpisują się w tę naszą najnowszą historię, ostatnie 25 lat wolności, idealnie – powiedział marszałek Marek Sowa otwierając galę Nagród XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy.

02 09 2014Więcej

FE: Muzyczne atrakcje w małopolskim Pawilonie

Koncert Hanki Wójciak z zespołem oraz widowisko WODA, ŚWIATŁO, DŹWIĘK – takie atrakcje przygotowało Województwo Małopolskie dla gości w Krynicy na zakończenie pierwszego dnia Forum.

02 09 2014Więcej

FR: 10 lat w UE – wnioski i doświadczenia

Rozpoczęło się VIII Forum Regionów Forum Ekonomicznego – to cykl spotkań poświęconych problemom europejskich regionów i ich współpracy. W ponad 50 różnych wydarzeniach wezmą udział liderzy samorządów i elit regionalnych z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Moderatorem sesji otwierającej Forum był wicemarszałek Roman Ciepiela.

02 09 2014Więcej

FE: Młodzi Liderzy o wyzwaniach Europy

Ponad 350 reprezentantów środowisk młodzieżowych z 42 państw Europy wzięło udział w uroczystej sesji inaugurującej IX Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. W dziewiątej debacie młodego pokolenia wziął udział członek Zarządu Jacek Krupy. 

02 09 2014Więcej

FE: Spotkania na Forum

Forum Ekonomiczne w Krynicy to nie tylko wydarzenia ujęte w programie – debaty, panele dyskusyjne, konferencje – ale też sporo nieformalnych spotkań z liderami opinii, politykami, ekspertami ze świata biznesu. Pierwszego dnia forum marszałek Marek Sowa miał okazję spotkać się m.in. z Adamem Zdziebło, Wiceministrem Infrastruktury i Rozwoju, z Izabelą Leszczyną, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów czy poseł Dorotą Niedzielą.

02 09 2014Więcej

FE: Wieczór Małopolska-Rhône-Alpes

Małopolska stawia na współpracę międzynarodową. Delegacja z regionu partnerskiego Województwa Małopolskiego Rhône-Alpes nie tylko bierze udział w Forum Ekonomicznym. Dziś w Pawilonie Województwa odbyła się prezentacja regionu połączona z degustacją specjałów z południowo-wschodniej Francji.

02 09 2014Więcej

FR: Czy mapa uzdrowi służbę zdrowia?

Ta analiza jest potrzebna. Dzięki temu lepiej będzie można zdiagnozować sytuację pacjentów w każdym województwie – tak o pomyśle tworzenia regionalnych map potrzeb zdrowotnych mówił podczas XXIV Forum Ekonomicznego Wojciech Kozak. Wicemarszałek Małopolski poprowadził debatę pt. „Wojewódzka mapa potrzeb zdrowotnych jako narzędzie planowania restrukturyzacji rynkowej”, która odbyła się w ramach Forum Regionów.

02 09 2014Więcej

FE: Komunikacja lotnicza w Europie Środkowo-Wchodniej

Dynamika rozwoju ruchu lotniczego w krajach Europy Środkowej i Wschodniej z roku na rok wzrasta, warto zatem inwestować w tę formę komunikacji. O modernizacji i budowaniu nowych portów lotniczych z w uwzględnieniem infrastruktury około lotniskowej dyskutowali dziś w Pawilonie Małopolski uczestnicy Forum Ekonomicznego.

02 09 2014Więcej

Dizajn przyszłością Małopolski

Współczesna gospodarka oparta na kreatywności i niematerialnych wartościach wymaga i wymusza zmianę naszego sposobu myślenia o dizajnie. Projektowanie już dawno przestało być sprawą wyłącznie projektantów, w jego tworzenie zaangażowani są również ludzie nauki, kultury i biznesu. – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela podczas drugiego dnia Forum Inwestycyjnego w Tarnowie.

02 09 2014Więcej

II dzień tarnowskiego Forum Inwestycyjnego

To już drugi dzień tarnowskiego Forum Inwestycyjnego. Spotkanie polskich, chińskich i ukraińskich samorządów odbyło się pod hasłem „Dobre pomysły – dobre inwestycje – dobre praktyki” i miało na celu umożliwienie wymiany doświadczeń w kluczowych obszarach jak rolnictwo, ochrona środowiska, polityka społeczna i zdrowie. Małopolskę w debacie reprezentował wicemarszałek Roman Ciepiela.

02 09 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej