RSS

Wydarzenia

Minister edukacji na Festiwalu Zawodów w Małopolsce

To co dziś tu zobaczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania - mówiła minister Joanna Kluzik - Rostkowska. - Festiwal Zawodów to jest fantastyczne wydarzenie. Małopolska zrobiła już wszystko to, co gdzie indziej musi się dopiero wydarzyć. Bardzo dobrze wykorzystaliście pieniądze z poprzedniej perspektywy - dodała minister edukacji. Joanna Kluzik - Rostkowska uczestniczyła w konferencji „Miejsce doradztwa zawodowego w systemie edukacji – nowa perspektywa finansowa”, która odbyła się w ramach targów Festiwal Zawodów w Małopolsce. Minister towarzyszył Leszek Zegzda z zarządu województwa.

27 03 2015Więcej

Święta z Wielkanocnym Małopolskim Smakiem

Nadchodzący weekend należał będzie do miłośników regionalnych przysmaków. Od dziś aż do niedzieli zapraszamy na krakowski Rynek Główny na Wielkanocny Małopolski Smak – świąteczną edycję jednego z największych kulinarnych festiwali w Polsce. Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w obecności gospodarzy Małopolski i Krakowa.

27 03 2015Więcej

TVP Kraków: Jaki zawód zapewnia pracę?

Wczoraj w Krakowie rozpoczęły się Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce. Uczniowie mogą tam sprawdzić ofertę szkół zawodowych z Polski i zagranicy. O tym jaki fach daje dziś pracę dyskutowali w programie „Region” goście Sławomira Mokrzyckiego – wśród nich członek ZWM Leszek Zegzda.

27 03 2015Więcej

Marek Sowa porannym gościem Radia Kraków

Marszałek Województwa Małopolskiego był dziś gościem porannej audycji Radia Kraków. Marek Sowa mówił m.in. o Kontrakcie Terytorialnym i najważniejszych inwestycjach, które uda się zrealizować dzięki porozumieniu z rządem. Całej rozmowy można posłuchać na stronie internetowej radia. Zapraszamy.

27 03 2015Więcej

200 wystawców na Festiwalu Zawodów

Rozpoczęły się Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce. Przez trzy dni w krakowskiej hali EXPO uczniowie będą mogli sprawdzić, jakie możliwości dalszej edukacji, a także praktyk zawodowych, oferują wystawcy nie tylko z Polski, ale też z zagranicy. Targi uroczyście otworzył marszałek Małopolski Marek Sowa. W ceremonii uczestniczyli także Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz Barbara Dziwisz, radna województwa, jedna z pomysłodawczyń Festiwalu Zawodów.

26 03 2015Więcej

O drogach w powiecie nowotarskim i tatrzańskim

Na temat najważniejszych inwestycji drogowych na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Z przedstawicielami samorządów gminnych  spotkał się tam członek zarządu Jacek Krupa. 

26 03 2015Więcej

Na ratunek małopolskim kapliczkom

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu „Kapliczka” 2015. To już kolejna edycja przedsięwzięcia, dzięki któremu jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego mogą otrzymać wsparcie finansowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkowych kapliczkach. Wnioski zgłaszać można do 20 kwietnia br.

26 03 2015Więcej

Nowoczesna sala audiowizualna dla CKPiU w Gorlicach

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, w miejscu dawnej odlewni żeliwa, powstała nowoczesna sala audiowizualna. Inwestycja została wykonana w ramach Szwajcarskiego Programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej „Lokalne inicjatywy na rzecz Rozwoju Regionalnego Powiatu Gorlickiego i Nowosądeckiego”. W otwarciu sali i podsumowaniu projektu uczestniczył Leszek Zegzda z Zarządu Województwa.

26 03 2015Więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – pokaż swoje pomysły

Przypominamy, że jeszcze tylko do 4 kwietnia br. można zgłaszać swój udział w II edycji akcji. W czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich (7-10 maja 2015 r.) będzie można pochwalić się atrakcyjnymi projektami, swoimi dokonaniami i nietuzinkowymi pomysłami na biznes, zrealizowanymi za pomocą unijnego wsparcia.

26 03 2015Więcej

Małopolscy radni z wizytą w Brukseli

Delegacje radnych województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego gościły w Brukseli (25-26.03.15) w związku z wizytą studyjną, zorganizowaną przez Dom Polski Południowej w Brukseli. Celem wizyty było zapoznanie nowo wybranych radnych z funkcjonowaniem instytucji europejskich oraz biur regionalnych trzech województw zrzeszonych w Domu Polski Południowej w Brukseli.

25 03 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej