RSS

Wydarzenia

Wyniósł kobietę z płonącego domu

– Życzę wszystkim druhom, żeby tyle samo wyjeżdżali na akcję i wracali z niej – w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tak, jak mogłem wrócić – mówił wzruszony druh Wojciech Pawlikowski, zdobywca tytułu Strażak Roku Województwa Małopolskiego. Swoje gratulacje na scenie przekazał mu m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys.

24 01 2015Więcej

28 samochodów dla małopolskich OSP

Do małopolskich OSP trafiło dzisiaj 17 średnich i 11 lekkich nowych samochodów ratowniczo–gaśniczych. Całkowity koszt zakupionego sprzętu to ok. 12 mln zł. W ceremonii przekazania sprzętu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys oraz Urszula Nowogórska, przewodnicząca Sejmiku Województwa.

24 01 2015Więcej

Lodowisko w Tymbarku oficjalnie otwarte

Tafla o powierzchni 800 m kw., dostępna dla każdego i to za darmo? Takie atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą się na sztuczne lodowisko w Tymbarku. W piątek wieczorem obiekt został oficjalnie otwarty m.in. przez marszałka Marka Sowę. To pierwsze kryte lodowisko w gminie Tymbark i dopiero trzecie w powiecie limanowskim.

23 01 2015Więcej

Mieszkańcy Korzennej korzystają już z nowoczesnego placu targowego

Dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wielu miejscowościach Małopolski powstają nowoczesne targowiska. Także w Korzennej na rolników, handlowców i klientów czekają już komfortowe, zadaszone stanowiska wraz z zapleczem sanitarnym. W otwarciu placu uczestniczyli dziś członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda oraz radny województwa Stanisław Pasoń.

23 01 2015Więcej

Fundusz norweski dofinansuje nowy kierunek studiów

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia zdobyła dofinansowanie ze środków norweskich i otwiera nowy kierunek studiów magisterskich: ekologiczna żywność i dietetyka. Na ten projekt zostanie przeznaczony ponad milion złotych, większość - aż 90 procent - tej kwoty to środki z norweskiego Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. W konferencji otwierającej projekt wziął udział wicemarszałek Wojciech Kozak.

23 01 2015Więcej

Stanisław Sorys w Radiu RDN

Sytuacja targowiska w Ryglicach, wolne środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 i zbliżająca się Gala Fundusze z Kulturą  – o tym w porannym programie „Słowo za słowo” mówił w piątek wicemarszałek Stanisław Sorys. Nagranie wideo z całej audycji jest udostępnione przez Radio RDN tutaj. Zachęcamy do obejrzenia.

23 01 2015Więcej

Wojciech Kozak w TVP Kraków

Pracownikowi przysługuje urlop. Jeśli go nie wykorzysta, pracodawca powinien go skierować na zaległy urlop. Co jednak w sytuacji, kiedy pracodawca jest jednocześnie swoim pracownikiem, nie wykorzystuje urlopu i w zamian bierze ekwiwalent? O tym rozmawiali goście programu Region: sprawy, ludzie, opinie w TVP Kraków.

Program można obejrzeć na stronie TVP Kraków.

23 01 2015Więcej

Rejon Dróg Wojewódzkich w nowej siedzibie

Z Rząski do Zabierzowa przeniósł swoją siedzibę Rejon Dróg Wojewódzkich – jedna z pięciu jednostek terenowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.  W otwarciu nowego biura uczestniczył członek zarządu Jacek Krupa, który w towarzystwie dyrektor ZDW Marty Maj i wójt gminy Zabierzów Elżbiety Burtan przeciął symboliczną wstęgę.

23 01 2015Więcej

Trzecia siedziba Cisco w Krakowie otwarta!

Firma Cisco – światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych - otworzyła dziś w Krakowie kolejną siedzibę. – Kiedy w maju 2012 roku otwierane było pierwsze biuro Cisco towarzyszyło nam uczucie ogromnej satysfakcji z powodu ściągnięcia do Małopolski dużego inwestora. Imponująca  rozbudowa firmy w Krakowie to zwieńczenie naszych wysiłków zaprezentowania Krakowa i Małopolski jako regionu dającego perspektywę rozwoju – mówił podczas otwarcia marszałek Marek Sowa.

22 01 2015Więcej

Nagroda im. K. Wyki dla prof. Andrzeja Mencwela

Wybitny historyk, antropolog kultury i znawca literatury prof. Andrzej Mencwel jest tegorocznym laureatem nagrody im. Kazimierza Wyki . To prestiżowe wyróżnienie wręczone zostało dziś w krakowskim magistracie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele świata kultury i nauki, laureaci nagrody z lat ubiegłych oraz władze Krakowa i Małopolski. Gratulacje w imieniu samorządu województwa przekazał nagrodzonemu członek Zarządu WM Leszek Zegzda.

22 01 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej