RSS

Wydarzenia

Stanisław Sorys w Radiu RDN

Porannym gościem Radia RDN jest dzisiaj Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Wśród poruszanych na antenie tematów będzie m.in. kwestia zbiornika w Joninach, a także zaproszenie na sobotnią galę "Fundusze Europejskie z Kulturą ", która odbędzie się w Tarnowie. Początek o godz. 9.15. Rozmowy można wysłuchać m.in. na stronie radiostacji. 

17 09 2014Więcej

Konsultacje społeczne projektu złożonego dodatkowo do Banku Projektów Regionalnych

Zarząd Województwa Małopolskiego, będący Instytucją Zarządzającą Małopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym, rozpoczyna proces konsultacji społecznych projektu złożonego dodatkowo do  Banku Projektów Regionalnych, który potencjalnie może starać się o dofinansowanie kosztów przygotowawczych w ramach 9 osi priorytetowej Pomoc Techniczna Działanie 9.3 pn. „Przygotowanie Inwestycji Strategicznych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (MRPO)”

16 09 2014Więcej

III Festiwal Partnerstwa we Lwowie.

„Przyjaciele są zawsze obok” pod takim hasłem od 2 do 13 września 2014 roku odbywał się we Lwowie III Polsko-Ukraiński Festiwal Partnerstwa, którego organizatorami byli Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Rada Miejska Lwowa, Lwowska Rada Obwodowa oraz Lwowska Obwodowa Administracja Państwowa.

16 09 2014Więcej

Zasłużeni dla regionu

Mariusz Wolny, Jan Żebrak, Piotr Wasik i Adam Przecherka – to kolejni wyróżnieni Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego Krzyż Małopolski.  Prestiżowe odznaki zostały wręczone w ten weekend przez wicemarszałka Wojciecha Kozaka oraz Adama Domagałę, radnego województwa. Poniżej przedstawiamy krótkie sylwetki odznaczonych.

16 09 2014Więcej

Konferencja pn. „Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat - konserwacja zabytków”

W dniach 15-16 września 2014 w oddziale Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów – Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku” odbywała się konferencja pn. „Zachowanie i odnowa dziedzictwa kulturowego Karpat - konserwacja zabytków” w ramach współpracy międzyregionalnej z Samorządowym Krajem Preszowskim.

16 09 2014Więcej

Wicemarszałek Wojciech Kozak w TVP Kraków

Już niedługo rusza sezon grzewczy, powraca więc problem smogu nad Krakowem. O słuszności zakazu palenia węglem w programie "Region.Sprawy, Ludzie, Opinie" mówił m.in. Wojciech Kozak, wicemarszałek Małopolski. Odcinek dostępny jest na stronie TVP Kraków

16 09 2014Więcej

Posiedzenie Małopolskiej Rady Gospodarczej

Szóste posiedzenie Małopolskiej Rady Gospodarczej zdominowała prezentacja kandydatur zgłoszonych do Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2014. Ta prestiżowa nagroda wręczona zostanie 23 października w ramach Annual Business in Małopolska Meeting. Posiedzenie rady otworzył marszałek Marek Sowa.

16 09 2014Więcej

Święto wina i miodu

Już po raz trzeci w Gromniku obchodzono Pogórzańskie Święto Wina i Miodu. Każdy mógł skosztować reprezentacyjnych, docenianych w całym kraju, wyrobów miejscowych winiarzy i pszczelarzy. W wydarzeniu uczestniczył Stanisław Sorys z Zarządu Województwa.

16 09 2014Więcej

O zagrożeniu w sieci

Przestępstwa internetowe, cyberuzależnienie – to tylko niektóre z tematów, o jakich dyskutowali uczestnicy konferencji „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka”. Wydarzenie jest kolejnym przedsięwzięciem w ramach realizowanego przez Województwo Małopolskie, Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Krakowską Akademię programu profilaktycznego. 

15 09 2014Więcej

Nie tylko dla dobra Tatr

Euroregion „Tatry” istnieje już 20 lat. Z tej okazji w poniedziałek w Nowym Targu odbył się specjalny jubileuszowy kongres. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Marszałek Marek Sowa oraz wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

15 09 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej