RSS

Wydarzenia

Spotkali się, by rozmawiać o ŚDM 2016

W sobotę zakończyło się II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM 2016. Z tej okazji do Małopolski przyjechali przedstawiciele blisko 100 krajów, którzy odpowiadają za przygotowanie młodzieży do udziału w tym wydarzeniu. Z uczestnikami zjazdu spotkał się w sobotę m.in. marszałek Jacek Krupa, który zapewnił, że młodzi pielgrzymi mogą liczyć na gorące powitanie w Małopolsce.

28 11 2015Więcej

Publiczne wysłuchanie uchwały antysmogowej

- Na walkę ze smogiem w Małopolsce przeznaczymy 420 mln euro, ale stawiamy też na działania eksperckie, jak najlepszy w Europie program LIFE – powiedział w trakcie publicznego wysłuchania uchwały antysmogowej Marszałek Jacek Krupa.

27 11 2015Więcej

Znamy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów Małopolski

Poznaliśmy laureatów XVI edycji plebiscytu na najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski. Podczas gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie najbardziej cenionych przez mieszkańców gospodarzy gmin nagrodzili: Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, wiceprzewodniczący sejmiku województwa i jednocześnie przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk oraz redaktor naczelny Gazety Krakowskiej, Wojciech Harpula.

27 11 2015Więcej

O obwodnicach Tuchowa i Wierzchosławic

Wicemarszałek Stanisław Sorys po raz kolejny spotkał się  z przedstawicielami  samorządów gminnych, aby porozmawiać  na temat  przebiegu prac  związanych z budową obwodnic Wierzchosławic i Tuchowa.  W spotkaniu  uczestniczyła także dyrektor ZDW w Krakowie Marta Maj.

27 11 2015Więcej

Smakowite przygotowania do świąt

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, ale małopolskie gospodynie wiejskie już przygotowują się do tych niezwykłych dni. W świątecznym przeglądzie kulinarnym tradycyjne potrawy oceniało jury w którym zasiadał wicemarszałek Wojciech Kozak.

27 11 2015Więcej

Małopolska to lubię w Radiu Kraków: Z myślą o seniorach

Jeśli wierzyć prognozom demograficznym, to w 2035 roku co ósmy mieszkaniec Małopolski przekroczy 75. rok życia. Dlatego też już teraz polityka senioralna zajmuje coraz więcej uwagi władz regionu. Doradztwo zawodowe, szkolenia, wsparcie projektów prowadzonych przez seniorów – to tylko kilka z pomysłów jak poprawić sytuację osób 50+. O tych i innych działaniach w województwie będzie można posłuchać w piątek w kolejnym radiowym odcinku „Małopolska to lubię”. Zapraszamy do słuchania. O akcji można poczytać też tu.

27 11 2015Więcej

Kształcą architektów od siedmiu dekad

1874 studentów, 82 doktorantów i 203 nauczycieli akademickich – tak w liczbach prezentuje się Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, który właśnie skończył 70 lat. W jubileuszowych uroczystościach wziął udział m.in. marszałek Jacek Krupa.

26 11 2015Więcej

Jakie konkursy w 2016 roku? Sprawdź to!

Znamy już harmonogram naborów na 2016 rok, które zostaną przeprowadzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 (RPO WM 2014-2020). Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął listę konkursów, które zostaną uruchomione w przyszłym roku.

26 11 2015Więcej

Małopolska wzorem dobrych praktyk dla Gruzinów

Małopolska jest stawiana za wzór dobrych praktyk w dziedzinie analityczno-badawczej. Między innymi o Małopolskich Obserwatoriach Rozwoju Regionalnego rozmawiała delegacja gruzińskiej Autonomicznej Republiki Adżarii z członkiem zarządu województwa Grzegorzem Lipcem.

26 11 2015Więcej

Małopolska wśród Budowniczych Polskiego Sportu

Już po raz szesnasty, jak co roku, kapituła konkursu Budowniczy Polskiego Sportu przyznała wyróżnienia i statuetki samorządom, osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację tworzenia obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Małopolskę doceniono za koncepcję budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych. Przyznane wyróżnienie podczas uroczystej gali w Warszawie odebrał członek zarządu Leszek Zegzda. 

26 11 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej