RSS

Wydarzenia

Święto Ziemniaka

- Kuchnia polska od wieków nie może się wręcz obyć bez ziemniaków. Trudno wyobrazić sobie bez nich wiele tradycyjnych potraw. Dlatego cieszę się, że projekt „Zasmakuj w Małopolsce” odwiedził także Święto Ziemniaka – mówił w Trzyciążu wicemarszałek Wojciech Kozak. Na dziewiątej edycji imprezy obecny był także radny województwa Adam Domagała.

04 10 2015Więcej

Małopolska to lubię: Kolej wraca do łask

18 minut – dokładnie tyle trwa podróż Kolejami Małopolskimi z dworca w Krakowie do Balic. To najszybszy sposób przedostania się z centrum na lotnisko. Trasa do portu lotniczego jest drugą, jaką obsługują Koleje Małopolskie. Pierwsza – do Wieliczki – cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że w zaledwie 9 miesięcy przejechało nią milion osób. O tym, jakie plany odnośnie kolei ma jeszcze Województwo Małopolskie, będzie można się dowiedzieć z kolejnego odcinka „Małopolska - to lubię!” na TVP Kraków. Program jest nadawany w niedzielę o 19.05, w poniedziałek o 21.30, środę o 19.30 i czwartek o 18.15.

04 10 2015Więcej

Festiwalowa sobota na Zamku Suskim

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” dobiegł końca. Ostatnia odsłona wakacyjnego cyklu odbyła się na dziedzińcu Zamku Suskiego, nazywanego również „Małym Wawelem”. W specjalnie rozstawionym festiwalowym miasteczku namiotowym czekało wiele atrakcji i konkursów. Na zakończenie zagrał zespół Future Folk. Gospodarzem imprezy był marszałek Marek Sowa.

03 10 2015Więcej

O obwarzanku w sercu Krakowa

Kończy się Jarmark na św. Michała, który od tygodnia opanował Rynek Główny w Krakowie. Każdy z dni był poświęcony innemu produktowi regionalnemu – sobota miała więc przypomnieć wszystkim zalety obwarzanka. Z tej okazji na wydarzeniu po raz kolejny pojawił się wicemarszałek Wojciech Kozak.

03 10 2015Więcej

25 lat po zjednoczeniu

Zjednoczenie demokratycznej Republiki Federalnej Niemiec i komunistycznej Niemieckiej Republiki Demokratycznej to dla Niemców jedno z najważniejszych wydarzeń. Świętowanie odbywa się nie tylko w kraju, ale też poza granicami. W piątek z tej okazji w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyło się specjalne przyjęcie. Władze województwa reprezentował wicemarszałek Stanisław Sorys. Obecny był również wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk.

03 10 2015Więcej

Igołomia: Z myślą o seniorach

W Igołomi już po raz ósmy odbył się Dzień Seniora. Na wydarzeniu byli obecni też wicemarszałek Wojciech Kozak i Jacek Krupa z Zarządu Województwa Małopolskiego. Dzień Seniora zorganizowała gmina, a także rady sołeckie Igołomi i Zofipola.

02 10 2015Więcej

Interaktywna książka o Wadowicach

„Wadowice w obiektywie czasu”– pod takim tytułem ukazał się album fotograficzny, który pokazuje to, jak przez lata zmieniało się papieskie miasto. Niektóre ze zdjęć autorzy "ożywili" dzięki multimedialnej aplikacji. Na prezentacji książki w Wadowickim Domu Kultury pojawił się m.in. marszałek Marek Sowa.

02 10 2015Więcej

W Monachium o rozwoju wsi

Podsumowanie wspólnego projektu „Zintegrowane programowanie rozwoju obszarów wiejskich w Małopolsce w oparciu o wzorce Bawarii”, a także możliwości dalszej współpracy – tego w głównej mierze dotyczyła wizyta wicemarszałka Stanisława Sorysa w Monachium.

02 10 2015Więcej

Inauguracja roku na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej

Profesorowie i studenci Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki. W inauguracji uczestniczyli m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys, a także przedstawiciele władz samorządowych, firm współpracujących z uczelnią.

02 10 2015Więcej

W Tarnowie o Budżecie Obywatelskim Małopolski

W Małopolsce trwają konsultacje społeczne regulaminu budżetu obywatelskiego, w ramach którego do podziału może być nawet 6 mln zł. Po Nowym Sączu i Krakowie, trzecie spotkanie odbyło się w Tarnowie. Uczestniczył w nim wicemarszałek Stanisław Sorys, który nie krył, że jest mile zaskoczony aktywnością i zainteresowaniem, jakie budżet obywatelski wzbudził u mieszkańców regionu.

02 10 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej