RSS

Wydarzenia

Sułoszowa świętuje 700-lecie powstania

Sułoszowa – malownicza wieś w północno-zachodniej części Małopolski – powstała 700 lat temu. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w niedzielę, 19 kwietnia, uroczystą sesją rady gminy. Spotkanie było okazją do poznania historii Sułoszowej i jej okolic – Ojcowskiego Parku Narodowego czy zamku w Pieskowej Skale, który został zbudowany przez Kazimierza Wielkiego w XIV w. W uroczystościach uczestniczył również wicemarszałek Wojciech Kozak. Od władz województwa Sułoszowa otrzymała Medal Polonia Minor.

19 04 2015Więcej

Małopolska - to lubię: Małopolskie remizy

Małopolskie remizy pięknieją z roku na rok, a strażacy ochotnicy pracują w coraz lepszych warunkach. Wszystko dzięki realizowanemu od 2009 roku programowi "Małopolskie Remizy”, w ramach którego gminy otrzymują pomoc finansową na remonty remiz strażackich. W ciągu pięciu lat z budżetu województwa wydano na ten cel 21 mln zł. Z pieniędzy skorzystało 601 remiz OSP.W 2013 roku do programu dołączył także WFOŚiGW w Krakowie, który na remonty w 87 remizach przeznaczył ponad 3 mln zł.

Małopolskim remizom poświęcony jest kolejny odcinek programu "Małopolska - to lubię". Oglądaj dziś o 17.35 na antenie TVP Kraków. A w poniedziałek o 17.55 i środę o 19.30 - powtórki programu.

19 04 2015Więcej

Limanowa: Apel w sprawie inwestycji kolejowych

Z inicjatywy senatora RP Stanisława Hodorowicza w limanowskim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie na temat szans i zagrożeń oraz aktualnej sytuacji i zaawansowania prac nad projektem budowy połączenia kolejowego Kraków – Podłęże – Tymbark – Nowy Sącz – Muszyna – granica Polski ze Słowacją. Uczestniczył w nim członek zarządu Jacek Krupa, a także przewodnicząca sejmiku Urszula Nowogórska oraz radny województwa Grzegorz Biedroń.

18 04 2015Więcej

Cricoteka i Lusławice nagrodzone w konkursie architektonicznym

Cricoteka – najlepszym budynkiem użyteczności publicznej, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – najlepsze wśród inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych. Nagrody zostały przyznane w VIII edycji konkursu "Życie w architekturze". Do Małopolski trafiła również nagroda dla najlepszej przestrzeni publicznej – otrzymał ją projekt modernizacji starówki w Gorlicach. Uroczysta gala konkursu z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się w Warszawie.

17 04 2015Więcej

Diamenty Forbesa dla 120 firm z Małopolski

W rankingu Diamenty Forbesa zostały wyróżnione firmy, które w ostatnich latach rozwijały się najbardziej dynamicznie. Kryteria spełniło aż 120 firm z Małopolski. Diamenty Forbesa rozdano podczas uroczystej gali w Krakowie, w której uczestniczyli także przedstawiciele władz regionu – Jacek Krupa z zarządu województwa oraz wojewoda Jerzy Miller.

17 04 2015Więcej

O znaczeniu pokoju w Polsce i na świecie

„Wartość pokoju w dzisiejszym świecie” to temat tarnowskiej konferencji naukowej  w której  uczestniczył wicemarszałek Stanisław Sorys. – Życzę owocnych obrad i wypracowania wniosków, które mogę być wskazówką dla rządzących. Przyszło nam żyć w trudnych czasach, przed nami  ważne wyzwanie jak zabezpieczyć pokój w Europie i świecie. Budowanie pokoju to trudny proces - mówił Stanisław Sorys otwierając konferencję.

17 04 2015Więcej

Urzędnicy z Niemiec szkolą się w Małopolsce

Przedstawiciele instytucji publicznych z Turyngii – jednego z niemieckich partnerów naszego regionu – uczą się zarządzania i administracji w Małopolsce. A to w ramach programu Leonardo da Vinci, czyli wizyt szkoleniowych niemieckich urzędników. Uczestników programu przywitał w Krakowie wicemarszałek Stanisław Sorys.

17 04 2015Więcej

100. rocznica urodzin Tadeusza Kantora

Rok 2015 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Tadeusza Kantora – 6 kwietnia obchodziliśmy 100. rocznicę jego urodzin.. O tym jak pamięć o wybitnym artyście i reformatorze teatru XX w. zostanie uhonorowana na całym świecie mówiono dziś podczas konferencji prasowej w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Uczestniczył w niej członek zarządu Leszek Zegzda. 

17 04 2015Więcej

Od 2 lat wspólnie na rzecz małopolskiej przedsiębiorczości

Dwa lata mijają od zawiązania współpracy pomiędzy dziesięcioma organizacjami przedsiębiorców z Małopolski. Małopolskie Porozumienie Organizacji Gospodarczych powstało, by wspólnie działać na rzecz zrzeszonych w nim organizacji. W uroczystości z okazji drugiej rocznicy podpisania porozumienia uczestniczył członek zarządu Jacek Krupa.

17 04 2015Więcej

Przedstawiciele Żupanii Karlowackiej z wizytą w UMWv

Wicemarszałek Wojciech Kozak gościł dziś delegację z chorwackiej Żupanji Karlovackiej, m.in. marszałka tego regionu - Ivana Vucića. Podczas spotkania rozmawiano o gospodarce odpadami komunalnymi w Małopolsce oraz inwestycjach dotyczących ochrony środowiska.

17 04 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej