RSS

Wydarzenia

Świętowali pracownicy socjalni z Tarnowa

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich tych, którzy pracują w domach pomocy społecznej, ośrodkach wsparcia, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz innych instytucjach pomocy społecznej. Podczas obchodów tego święta w Tarnowie wicemarszałek Roman Ciepiela wręczył medal Polonia Minor Dorocie Krakowskiej, dyrektor MOPS, za promowanie dobrych praktyk w dziedzinie pomocy społecznej oraz konsekwentne działanie na rzecz potrzebujących.

21 11 2014Więcej

Pomoc dla Polonii na Ukrainie

Po raz kolejny Małopolska niesie pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy. Tym razem wsparcie trafiło do mieszkających w regionie Iwanofrankiwska Polaków. Wśród przekazanych darów znalazły się podręczniki do nauki języka polskiego oraz sprzęt do utrzymania polskich mogił na cmentarzu w Czarnym Lesie.

21 11 2014Więcej

Marszałek Sowa gościem Radia Kraków

Gościem Jacka Bańki w porannej audycji Radia Kraków był marszałek Małopolski Marek Sowa.

- W najbliższych dniach wszystko będzie wiadome, wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu - zapowiadał na antenie Radia Kraków marszałek Małopolski Marek Sowa. Chodzi o koalicje PO - PSL w sejmiku Małopolski.

Cała rozmowa na stronach Radia Kraków

21 11 2014Więcej

Krzyż Małopolski dla Elżbiety Gładysz

Elżbieta Gładysz – prezes Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej „Aria” odebrała z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.  Pani prezes doceniona została za propagowanie sztuki operowej oraz wspieranie działań Opery Krakowskiej. 

20 11 2014Więcej

Na Słowacji o rozwoju obszarów przygranicznych

W Liptowskim Mikulašu na Słowacji odbywa się tegoroczne posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Głównym celem programu jest wzmocnienie partnerskiej współpracy polsko-słowackiej, która zaowocuje rozwojem obszarów przygranicznych. Małopolskę reprezentuje Stanisław Sorys z zarządu województwa.

20 11 2014Więcej

Znamy nowy skład małopolskiego sejmiku

17 mandatów dla PiS (36,7%), 14 dla PO (28,3%) i 8 dla PSL (20%) – to oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni zbiorą się na pierwszej sesji najpóźniej tydzień po ogłoszeniu wyników.

20 11 2014Więcej

Oczyszczalnia w Ropie już działa

Zakończyła się realizacja największej inwestycji ostatnich lat w gminie Ropa. Na prawym brzegu rzeki Ropa powstała nowoczesna, mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków. W oddaniu jej do użytku uczestniczył członek Zarządu Stanisław Sorys.

19 11 2014Więcej

Nagroda polsko - niemiecka dla Domu Spotkań w Oświęcimiu

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Zamek Trebnitz - Centrum Edukacji i Spotkań to laureaci nagrody polsko – niemieckiej 2014, która została wręczona w Berlinie, podczas dwudniowego XVII Forum Polsko- Niemieckiego.

19 11 2014Więcej

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie

„Innovator Małopolski” to konkurs, którego celem jest promocja kreatywnych rozwiązań biznesowych i wyłonienie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w naszym województwie. Kto w tym roku zapracował na to prestiżowe wyróżnienie?

18 11 2014Więcej

Małopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika 2015

Województwo Małopolskie we współpracy z organizacjami zrzeszającymi przewodników turystycznych w Małopolsce, już po raz ósmy będzie organizowało Małopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika.

18 11 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej