RSS

Wydarzenia

Stanisław Sorys w TVP Kraków

Województwo Małopolskie konsekwentnie wspiera strażaków. W ostatnich czterech latach wydano aż 21 mln zł na remont 605 remiz w całym regionie. O tym, na jakie wsparcie mogą jeszcze liczyć małopolscy strażacy we wtorkowym odcinku programu „Region. Ludzie, sprawy, opinie”, mówił Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Program można obejrzeć na stronie TVP Kraków. 

20 08 2014Więcej

Zostały tylko dwa tygodnie, aby wziąć udział w IV edycji konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości

Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości to wyjątkowa szansa dla małopolskich doktorantów na wygranie nawet 20 000 złotych! Co należy zrobić aby włączyć się w walkę o nagrody? Przede wszystkim wykazać się pomysłowością i przedsiębiorczością. No i oczywiście należy opracować biznesplan, tym razem wpisujący się już w nową Regionalną Strategię Innowacji Województwa Małopolskiego 2014-2020. Nabór innowacyjnych pomysłów trwa do 1 września!

19 08 2014Więcej

Pożegnanie z wielką klasyką

48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju przeszedł do historii. Zakończył go wielki koncert  w domu Festiwalowym poświęcony muzyce Pucciniego.  W widowisku muzycznym udział wziął członek Zarządu Stanisław Sorys, który podziękował występującym artystom i przybyłej publiczności za wspaniałe widowisko.

19 08 2014Więcej

Zapraszamy do nowej siedziby Muzeum Pienińskiego im. J. Szalaya w Szlachtowej w dawnej strażnicy granicznej!

Dynamiczna ekspozycja prowadzi zwiedzających szlakiem przeszłości regionu pienińskiego. Poznajemy tych, którzy tu od wieków mieszkali, zanim powstało uzdrowisko w Szczawnicy. Dowiadujemy się, czym była dla nich rzeka Dunajec i górskie połoniny. Słyszymy dlaczego musieli opuścić swoje domy i ziemie.

18 08 2014Więcej

Rodziny Rajd Rowerowy w Wygiełzowie

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy za nami. W niedzielnym wyścigu udział wzięło ponad 150 uczestników, wśród których znalazł się także marszałek Małopolski Marek Sowa.

18 08 2014Więcej

Dofinasowanie na gospodarkę wodno- ściekową

Samorząd województwa dofinansuje prace nad projektami w zakresie poprawy gospodarki wodno-ściekowej. Pięć gmin z powiatu brzeskiego i tarnowskiego otrzyma blisko 5,5 mln złotych wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowy gwarantujące wsparcie tych przedsięwzięć przekazali dziś wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek Zarządu Stanisław Sorys.

18 08 2014Więcej

Polonia Minor dla OSP Sułków

Ochotnicza Straż Pożarna w Sułkowie świętuje 90-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w imieniu Województwa Małopolskiego wicemarszałek Wojciech Kozak wręczył druhom Medal „Polonia Minor”.

18 08 2014Więcej

Dożynki w gminie Biecz

W całej Małopolsce trwają obchody święta plonów. Za nami dożynki w gminie Biecz, gdzie samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Wojciech Kozak.

18 08 2014Więcej

Tarnowskie: Dziękowali za plony

W kilku podtarnowskich miejscowościach w miniony weekend rolnicy świętowali gminne dożynki. Razem z nimi za tegoroczne plony dziękowali m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela oraz Stanisław Sorys, członek Zarządu.

18 08 2014Więcej

Jacek Krupa w Radiu Kraków

Porannym gościem w Radiu Kraków był Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Wśród poruszanych tematów były m.in. rekordowy weekend w Tatrach, a także pomysły elektrycznych pojazdów na drodze do Morskiego Oka. Zapis całej rozmowy jest dostępny tutaj. 

18 08 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej