RSS

Wydarzenia

Nowa przepompownia uratuje Hubenice przed powodzią

Mieszkańcy Hubenic (gm. Gręboszów) mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Powodzie na taką skalę, jak w 2009 czy 2010 roku już im nie grożą. Spokój ma zapewnić im nowoczesna przepompownia  melioracyjna, która odprowadzać ma nadmiar wody  spływającej do kanału  i zbiornika hubenickiego za obwałowania na Wiśle. 

25 10 2014Więcej

Prawa i przywileje osób niepełnosprawnych

Prawa Osób Niepełnosprawnych – nowe możliwości i nowe wyzwania – to główny temat konferencji, która odbyła się dzisiaj w Tarnowie. Dyskutowano o aspektach prawnych związanych z niepełnosprawnością,  dobrych praktykach oraz zadaniach samorządu w kontekście przestrzegania tych praw.  

24 10 2014Więcej

Konkurs Fotograficzny "Moje Pozytywne Spojrzenie"

Małopolski Ogród Sztuki - instytucja kultury Województwa Małopolskiego ogłasza konkurs fotograficzny na pracę promującą ideę pozytywnego myślenia oraz wsparcie w procesie dorastania dzieci i młodzieży pod hasłem "MOJE POZYTYWNE SPOJRZENIE"!

24 10 2014Więcej

Powiat olkuski – lepsze miejsce do życia

Tradycyjnie już spotkanie podsumowujące kadencję Zarządu Województwa rozpoczęła prezentacja marszałka Marka Sowy dotycząca najważniejszych inwestycji ostatnich lat w Małopolsce. Gospodarz regionu przypomniał również o sukcesach, jakie udało się wypracować przy współpracy z samorządowcami, instytucjami i mieszkańcami powiatu olkuskiego.

24 10 2014Więcej

Marszałek Sowa wśród kreatywnych przedszkolaków

Już po raz czwarty Targom Książki w Krakowie towarzyszą Targi Książek dla Dzieci. Z tej okazji Województwo Małopolskie ponownie zorganizowało kreatywne zajęcia dla dzieci – w tym roku pod hasłem: Małopolska. Cztery Pory Roku. Kreatywnych przedszkolaków odwiedził dziś marszałek Marek Sowa. 

24 10 2014Więcej

Ustniki i narkotesty pomogą w pracy policji

Urządzenia do wstępnego wykrywania alkoholu i substancji psychoaktywnych: 188 tys. ustników, 700 narkotestów i ponad 1 100 odczynników techniki kryminalistycznej do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych przekazał dziś na rzecz Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie wicemarszałek Wojciech Kozak.

24 10 2014Więcej

Małopolski projekt przełamuje bariery edukacji

Pokaz lekcji on-line realizowanej w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej oraz dyskusje i prelekcje specjalistów w dziedzinach edukacji oraz nowoczesnych technologii informatycznych – dziś na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się Konferencja Edukacyjna pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna - projekt pilotażowy” ponad barierami w edukacji. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela oraz członek Zarządu WM Jacek Krupa.

24 10 2014Więcej

Biznes nie zna granic

Spojrzeć na działania małopolskich firm w szerokiej ogólnoeuropejskiej perspektywie – taki cel przyświecał dzisiejszemu spotkaniu z cyklu Annual Business in Małopolska Meeting. W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie spotkali się przedsiębiorcy, politycy i przedstawiciele instytucji wspierających biznes. Po raz kolejny wręczono również Małopolskie Nagrody Gospodarcze.

23 10 2014Więcej

W Proszowicach o sukcesach ostatnich lat

O największych sukcesach i najbardziej odczuwalnych zmianach, które przez ostatnie cztery lata zaszły w powiecie proszowickim, a także całym województwie z samorządowcami, przedsiębiorcami i mieszkańcami powiatu rozmawiali dziś w Proszowicach: marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak i Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

23 10 2014Więcej

Delegacja z Turyngii z wizytą w Małopolsce

Już od 15 lat niemiecki region jest ważnym partnerem dla województwa małopolskiego. O planach dalszej współpracy rozmawiali w Krakowie Członek Zarządu WM Stanisław Sorys i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Technologii Turyngii Jochen Staschewski.

23 10 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej