RSS

Wydarzenia

W niedzielę otwarcie Domu Dziecka w Odporyszowie

Nowoczesny Dom Dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa to pierwsze miejsce w Polsce, które łączy trzy placówki pod jednym dachem. Dzieci mogą korzystać z całodobowej opieki, warsztatów dziennych oraz zaplecza sportowego. Placówkę stowarzyszenia Siemacha otworzy w niedzielę, 21 grudnia, Donald Tusk, przewodniczący Rady Europy. Wśród gości będą również ministrowie Władysław Kosiniak – Kamysz i Włodzimierz Karpiński, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz marszałek Małopolski Marek Sowa.

20 12 2014Więcej

Spotkanie opłatkowe małopolskich strażaków

Na opłatkowe, przedświąteczne spotkanie w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zjechało blisko 1000 strażaków PSP i OSP z całej Małopolski oraz zaproszeni goście, m..in.: kardynał Stanisław Dziwisz, prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, wojewoda Jerzy Miller i Małopolski Komendant Wojewódzki PSP Andrzej Mróz. Województwo Małopolskie reprezentowali marszałek Marek Sowa i przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska.

20 12 2014Więcej

Wigilijny Małopolski Smak kusi na Rynku Głównym

Karp zatorski, uszka, pierogi, ciasta, smakowite wędliny domowej produkcji i pieczywo wiejskie -  to tylko część  małopolskich, tradycyjnych przysmaków, które od 19-21 grudnia kupić można na krakowskim Rynku Głównym. W ramach Wigilijnego Małopolskiego Smaku producenci z Małopolski oferują oryginalne wyroby, znane i cenione nie tylko w naszym regionie ale również poza jego granicami. Kolejną edycję Małopolskiego Wigilijnego Smaku otworzyli dziś: marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak oraz członek zarządu Jacek Krupa.

20 12 2014Więcej

Doceniono tych, którzy pomagają innym

Ks. Andrzej Augustyński, Barbara i Jerzy Stuhrowie, Lidia Jazgar oraz Jerzy Kasprzyk – to laureaci tegorocznej edycji nagrody Amicus Hominum. Kapituła doceniła ich pomoc oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Statuetki małopolskim społecznikom wręczyli: marszałek Marek Sowa, członek ZWM Leszek Zegzda oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

19 12 2014Więcej

Nagrodzono najciekawsze inicjatywy w turystyce

Pod koniec roku Małopolska Izba Turystyczna wyróżnia najciekawsze inicjatywy podjęte i wdrożone w zakresie nowoczesnej oferty turystycznej. Laureatom „PARZENICY 2014” gratulacje składał Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.

19 12 2014Więcej

Nagroda za skuteczne działanie

Kryształy Soli 2014 rozdane. W piątek marszałek Marek Sowa, członek ZWM Leszek Zegzda oraz minister Władysław Kosiniak-Kamysz wręczyli statuetki tym organizacjom pozarządowym, które nie tylko realizują ciekawe inicjatywy, ale też mogą pochwalić się najlepszymi efektami.

19 12 2014Więcej

Jak zdobyć dotację na ciekawy projekt?

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015 oraz zasady ubiegania się o dotację – to główny temat XVII Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w ten piątek. W związku z tym do Krakowa zjechali pracownicy NGOs i społecznicy z całej Małopolski. Organizatorem całego wydarzenia jest Województwo Małopolskie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

19 12 2014Więcej

Świąteczne spotkanie w szpitalu im. Dietla

Wicemarszałek Wojciech Kozak i przewodnicząca sejmiku Urszula Nowogórska spotkali się z dyrekcją i pracownikami szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie. To przedświąteczne spotkanie, podczas którego wicemarszałek dziękował personelowi za codzienną pracę i składał życzenia na święta i nowy rok. Było też tradycyjne łamanie się opłatkiem i wspólna wigilia.

19 12 2014Więcej

Mieszkańcy i przyjaciele miasta Tarnowa świętują

Dziękuję za tak liczny udział i cieszę się, że to tarnowskie spotkanie samorządowe stało się już znaczącym elementem naszej małopolskiej tradycji – mówił podczas spotkania opłatkowego w Tarnowie marszałek Marek Sowa. To już kolejny opłatek organizowany wspólnie przez marszałka, wojewodę, starostę tarnowskiego, prezydenta miasta i po raz pierwszy przez starostę dąbrowskiego i brzeskiego.

19 12 2014Więcej

Spotkanie wigilijne w sądeckiej Sokolni

Tradycyjnie przy wigilijnym stole zgromadzili się pracownicy Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” oraz reprezentanci i sympatycy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W imieniu samorządu regionalnego świąteczne życzenia wszystkim uczestnikom spotkania złożył członek Zarządu WM Leszek Zegzda.

19 12 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej