RSS

Wydarzenia

44.Góralski Karnawał dobiegł końca

Ogólnopolski konkurs grup kolędniczych, pokazy par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego a także tradycyjne kumoterki to najważniejsze wydarzenia tegorocznego 44. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. W karnawale uczestniczą nie tylko górale z Podhala - przyjeżdżają tu grupy z całej Małopolski, województw podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W uroczystym zakończeniu karnawału w Bukowinie i rozdaniu nagród uczestniczył marszałek Jacek Krupa.

07 02 2016Więcej

„Polonia Minor” na 10-lecie „NISKOWIOKÓW”

Już od dekady Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Niskowioki” zachwyca widzów, prezentując na scenach tradycyjne tańce, muzykę, gwarę i obrzędowość Lachów Sądeckich. Podczas okolicznościowego koncertu, wraz z gratulacjami i podziękowaniami za działalność, radny województwa Stanisław Pasoń wręczył zespołowi medal Województwa Małopolskiego „Polonia Minor”.

06 02 2016Więcej

Spotkania informacyjne – otwarte konkursy ofert

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące konkursów ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego.

05 02 2016Więcej

Szybciej i bezpiecznej na lotnisko

Ponad 19,3 mln zł – tyle kosztowała przebudowa 6 skrzyżowań na odcinku drogi wojewódzkiej nr 774 w podkrakowskich Balicach, czyli kluczowej trasy prowadzącej do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Dofinansowanie unijne tej inwestycji wyniosło 85 proc.

05 02 2016Więcej

Dodatkowe szkolenia dla beneficjentów działania „Podstawowe usługi i odnowa miejscowości na obszarach wiejskich”

Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniami dla potencjalnych beneficjentów działania „Podstawowe usługi i odnowa miejscowości na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie BUDOWY LUB MODERNIZACJI DRÓG LOKALNYCH informujemy, iż zostały zaplanowane dwa dodatkowe terminy.

05 02 2016Więcej

Noworoczne spotkanie z dyplomatami

- Dziękuję za spotkania, rozmowy, które budują wzajemne zrozumienie.  Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że Małopolska jest Waszym drugim domem i mam nadzieję, że czujecie się wśród nas jak u siebie – mówił podczas spotkania noworocznego z korpusem konsularnym marszałek Jacek Krupa. To wydarzenie jest już małopolską tradycją. Na początku każdego roku władze województwa spotykają z dyplomatami.

04 02 2016Więcej

Ruszył nabór do konkursu KAPLICZKA_2016

300 tysięcy złotych przeznaczy Województwo Małopolskie na renowacje i zachowanie zabytkowych kapliczek w Małopolsce. Rusza konkurs pod nazwą KAPLICZKA_2016.

03 02 2016Więcej

1% z PIT przekaż organizacjom z Małopolski!

Co roku rośnie liczba Małopolan przekazujących 1% podatku dochodowego PIT na rzecz małopolskich Organizacji Pożytku Publicznego. To efekt cyklicznej akcji Urzędu Marszałkowskiego „Zostaw 1% w Małopolsce”. W tym roku podatnicy mogą wybrać jedną z 675 zarejestrowanych małopolskich OPP.

03 02 2016Więcej

Forum subregionalne w Małopolsce Zachodniej

Dobiegła końca kolejna edycja posiedzeń forów subregionalnych. Jako ostatni zebrali się w Chrzanowie członkowie Forum Subregionalnego Małopolski Zachodniej. Stanowią je przedstawiciele powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego i wadowickiego. Spotkanie otworzył i prowadził marszałek Jacek Krupa. Obecny był także członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec oraz radni województwa: Maria Siuda, Marcin Cockiewicz, Zdzisław Filip, Filip Kaczyński, Jacek Soska i Rafał Stuglik.

03 02 2016Więcej

Sprawozdanie z konsultacji społecznych propozycji nowego projektu kluczowego

Zarząd Województwa Małopolskiego, będący Instytucją Zarządzającą Małopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013 (MRPO), podjął decyzję o rozszerzeniu Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych (IWIPK) o propozycję nowej inwestycji.

02 02 2016Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2015

Kolejne wydanie raportu przedstawiającego sytuację społeczno-gospodarczą regionu – Województwo Małopolskie 2015, corocznie przybliża zjawiska i tendencje zachodzące w Małopolsce. Zależy nam na tym, by publikacja miała charakter ciągły i porównywalny... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej