RSS

Wydarzenia

Małopolscy producenci powalczą o zwycięstwo

Pięć firm z Małopolski zostało nominowanych do udziału w ogólnopolskim etapie konkursu Polski Producent Żywności 2015. Dyplomy i nominacje wręczył dzisiaj w trakcie uroczystości w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach wicemarszałek Wojciech Kozak.

27 05 2015Więcej

Rząd i samorządy obradowały w Warszawie

Samorządowcy z całej Polski – w tym marszałek Marek Sowa – spotkali się w środę ze stroną rządową w ramach posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). Wśród poruszanych tematów były m.in. kwestie cyfryzacji czy ochrony środowiska.

27 05 2015Więcej

Małopolscy rolnicy uczą się od Austriaków

Trwa wizyta wicemarszałka Stanisława Sorysa w Austrii, który wraz z grupą 30 małopolskich rolników sprawdza efekty wprowadzonych tam nowych rozwiązań w sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych. W tygodniowej delegacji towarzyszą im członkowie stowarzyszenia Gutes vom Bauernhof. 

27 05 2015Więcej

Samorząd województwa…od kuchni

Na jakie dziedziny życia ma wpływ sejmik województwa i zarząd? Jakie ostatnie inwestycje w Małopolsce są jego zasługą? Na te i inne pytania uczniów z Zespołu Szkół w Świniarsku odpowiadał w środę Leszek Zegzda, Członek Zarządu WM. Spotkanie odbyło się w ramach projektu lekcji samorządowych.

27 05 2015Więcej

Dzień Samorządu Terytorialnego

W  Pałacu Prezydenckim spotkali się samorządowcy z całej Polski, by wspólnie świętować Dzień Samorządu Terytorialnego – obchodzony od 2000 r. dla upamiętnienia daty przeprowadzenia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast w 1990 r. Województwo Małopolskie reprezentował marszałek Marek Sowa, który z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrał wyróżnienie dla UMWM za jeden z najpiękniej udekorowanych z okazji „Majówki z Polską” budynków użyteczności publicznej.

27 05 2015Więcej

Premierowe pokazy filmów „Trampkarze” i „Jestem Kuba” podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Kolejne dwa filmy dofinansowane w ramach Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej, ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego i gminy Miejskiej Kraków będą miały swoją premierę. Po raz pierwszy w dniu 2 czerwca 2015 r. o godz. 13.30 w krakowskim Kinie pod Baranami zaprezentowany zostanie film „Jestem Kuba” (I am Kuba) w reżyserii Ase Svenheim Drivenes (koprodukcja polsko- norweska) oraz 4 czerwca 2015 r. o godz. 16.30 film „Trampkarze” w reż. Marcina Filipowicza.

27 05 2015Więcej

25-lecie odrodzonego samorządu Tarnowa

W tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego odbyła się uroczysta gala z  okazji  25-lecia powołania samorządu terytorialnego.  W uroczystości wziął udział członek zarządu Leszek Zegzda, który wręczył Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego  - Krzyż Małopolski  zasłużonym samorządowcom. – 25 lat działania samorządów gmin i kilkanaście lat istnienia samorządów powiatów i województw to dobrze wykorzystany czas – mówił w Tarnowie Leszek Zegzda. 

27 05 2015Więcej

Czwarta rocznica śmierci Marka Nawary

Był jednym z najwybitniejszych polskich samorządowców, który poświęcił się swojej służbie do końca – tak o Marku Nawarze, pierwszym marszałku Małopolski, mówią bliscy i współpracownicy. Właśnie minęła czwarta rocznica jego śmierci. Marek Nawara odszedł nagle 25 maja 2011 roku.

25 05 2015Więcej

Wyróżniono zasłużonych dla architektury drewnianej

W ubiegłą sobotę, w Kaplicy pw. Nawiedzenia i Zwiastowania NMP w Dalewicach (powiat proszowicki) po raz 13. przyznano nagrody w konkursie Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski. Konkurs, którego inicjatorem i organizatorem jest Samorząd Województwa Małopolskiego, ma na celu propagowanie projektów rewitalizacyjnych, naukowych i promocyjnych koncentrujących się wokół tej unikatowej formy zabytkowego budownictwa.

25 05 2015Więcej

IX Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce, przekształcenia Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II czy dotacje na remonty kapliczek – tym sprawami zajęli się radni na dzisiejszej sesji SWM.

25 05 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej