RSS

Wydarzenia

Nowe szanse dla pasma Jaworzyny Krynickiej

W poniedziałek w Muszynie została podpisana rekomendacja dla powstania „Programu rozwoju popradzkich gmin w oparciu o rozwój infrastruktury sportowej i turystycznej”. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli: marszałek Marek Sowa, minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz wojewoda Jerzy Miller. Program zakłada, że w paśmie Jaworzyny Krynickiej powstanie kompleks sportowy łączący ośrodki narciarskie, obiekty turystyki pieszej oraz kajakowej. Według planów, przygotowanie całego projektu przez Związek Gmin Krynicko-Popradzkich potrwa do końca 2017 roku. Budowa całego kompleksu mogłaby ruszyć już 2018 r.

06 07 2015Więcej

Podpisanie listu intencyjnego w ramach projektu „Muzea bez granic”

24 czerwca 2015 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa odbyło się podpisanie listu intencyjnego. Pragnąc, aby Małopolska i Obwód Lwowski stanowiły spójny produkt turystyki kulturowej oraz oferty kulturalnej podjęto wspólnie wysiłek realizacji projektu „Muzea bez granic”. Proponowana współpraca i działania mają pomóc stronie ukraińskiej w opracowaniu scenariusza wystawy oraz szczegółowych wytycznych dotyczących projektu funkcjonalnego przestrzeni wystawienniczych służącej Zamkowi w Żółkwi do wdrażania proponowanych rozwiązań. List podpisali Leszek Zegzda - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Krzysztof Markiel – Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Michał Niezabitowski - Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Włodzimierz Gerycz - Dyrektor Państwowego Historyczno-Architektonicznego Rezerwatu w Żółkwi.

06 07 2015Więcej

Konkurs na wykonanie projektu logo Województwa Małopolskiego

Województwo Małopolskie ogłasza konkurs na wykonanie projektu logo Województwa Małopolskiego.  Marka regionu jest kluczowym narzędziem dynamizacji jego rozwoju. Budowana konsekwentnie przynosi korzyści wizerunkowe, co przekłada się na wzrost konkurencyjności regionu.

06 07 2015Więcej

Smacznie i tradycyjnie w Miechowie

Orzechy w miodzie akacjowym przygotowane przez Pasiekę Kordecki i Wnukowie zdobyły Grand Prix miechowskiego półfinału 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. Mimo upalnej niedzieli na miechowskim rynku pojawiły się tłumy mieszkańców, by kosztować smaków z północnej Małopolski. Miechowski półfinał otworzył wicemarszałek Wojciech Kozak w towarzystwie burmistrza Miechowa Dariusza Marczewskiego. Obecny był również radny województwa Adam Domagała.

06 07 2015Więcej

Zespoły z całego świata zawitały do Suchej-Beskidzkiej

Trwa druga edycja festiwalu, podczas którego artyści z całego świata prezentują małopolskiej publiczności swoje dokonania. Głowna scena festiwalu znajduje się co prawda w Myślenicach, ale wykonawców m.in. z Indonezji, Pakistanu czy Meksyku można podziwiać także w Miechowie, Dobczycach, Wolbromiu, Andrychowie, Wadowicach, Jordanowie, Żmiącej, Tarnowie, Nowym Targu i w Suchej Beskidzkiej. W koncertach zagranicznych grup festiwalowych z  Irlandii, Tajwanu, Cypru i Czarnogóry oraz polskich wykonawców: zespołu „Ziemia Myślenicka”  i grupy „PraSłowianki” w Suchej Beskidzkiej uczestniczył marszałek Małopolski Marek Sowa. 

05 07 2015Więcej

Świętowano Dni Lednicy

Tradycyjnie już Lednica Górna w gminie Wieliczka obchodziła swoje święto. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. mecz piłkarski, występy artystyczne i całonocna zabawa. Na uroczyste rozpoczęcie Dni Lednicy przybyli przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Obecna była również pochodząca z Wieliczki posłanka Elżbieta Achinger. Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentował wicemarszałek Wojciech Kozak, który odebrał podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia. 

05 07 2015Więcej

Pociągiem retro na odkrywanie Beskidu Wyspowego

Przejazd zabytkowego pociągu retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka zainaugurował projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej na bazie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej”. Na stacji w Dobrej do podróżujących dołączył marszałek Marek Sowa w towarzystwie radnych województwa: Barbary Dziwisz i Kazimierza Czekaja.

05 07 2015Więcej

Spotkanie z biznesem

Już po raz trzeci Marszałek Marek Sowa zaprosił na spotkanie przedstawicieli największych firm działających na terenie Małopolski.  Coroczne spotkania są okazją do dyskusji na temat aktualnej sytuacji gospodarczej i przyszłości naszego regionu.  W wydarzeniu wziął udział minister skarbu Andrzej Czerwiński. 

04 07 2015Więcej

Małopolskie Spotkania z Folklorem docenione

Ruszyły II Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2015. W piątkowy wieczór na myślenickim rynku publiczność mogła podziwiać artystów ze wszystkich zakątków świata. Jednym z ważniejszych punktów ceremonii otwarcia było przyznanie Piotrowi Szewczykowi, dyrektorowi festiwalu, Odznaki Honorowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal wręczył marszałek Marek Sowa.

03 07 2015Więcej

Tu zjesz smacznie i... po małopolsku!

Każdy znajdzie tam coś dla siebie – rodzina, wymagający smakosz albo wielbiciel małopolskich specjałów. W piątek odbył się 10. finał Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji, której jednym z partnerów jest Województwo Małopolskie. Nagrodę w kategorii „z małopolską potrawą regionalną” wręczył wyróżnionym restauratorom Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

03 07 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej