RSS

Wydarzenia

Wielki finał Małopolskiego Festiwalu Smaku

Małopolski Festiwal Smaku dotarł do finału. Na Placu Wolnica w Krakowie swoje produkty prezentują zwycięzcy zmagań półfinałowych, które podczas wakacji odbywały się w całej Małopolsce. To właśnie w wielkim finale zostaną wybrane najlepsze małopolskie dania i produkty.W sobotę marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak uroczyście rozpoczęli finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Gościem był również Rafał Trzaskowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. A w menu festiwalowej kuchni znalazły się m.in. pierogi z bryndzą podhalańską i kaszą jaglaną, które wspólnie z szefami kuchni blogerami przyrządzali marszałek Sowa, wicemarszałek Kozak i wiceminister Trzaskowski.  

29 08 2015Więcej

Licealiści z Małopolski gościli w Chinach

Pięciu uczniów krakowskich liceów ogólnokształcących uczestniczyło w dwutygodniowej wyprawie do Chin, w ramach programu edukacyjnego „Discover Jiangsu”. W Prowincji Jiangsu gościło w sumie 57 uczniów z ośmiu państw – Kanady, USA, Australii, Hiszpanii, Polski, Włoch, Holandii i Korei Południowej. Pobyt młodzieży z Krakowa w Chinach był możliwy dzięki współpracy partnerskiej między Województwem Małopolskim a Prowincją Jiangsu.

28 08 2015Więcej

1 września "Zwalniam przed szkołą"

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wspólnie z policją organizuje akcję „Zwalniam przed szkołą”. 1 września przed wybranymi placówkami w Tarnowie oraz na terenie powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego pojawią się policjanci oraz uczniowie klas policyjnych, by przypominać kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w okolicach szkół i przedszkoli. Akcję wspiera wicemarszałek Stanisław Sorys.

28 08 2015Więcej

110 inwestycji z Małopolski w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad

W ogłoszonym 26 sierpnia 2015 Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad zostało uwzględnionych 110 inwestycji w Małopolsce. Wartość PBDKiA to w sumie ponad 160 mld zł, w tym ponad 107 miliardów złotych (107 120 737 tys. zł) na autostrady, drogi ekspresowe i obwodnice.

27 08 2015Więcej

15 września Koleje Małopolskie pojadą do Balic

Od 15 września zostanie uruchomione połączenie kolejowe na trasie Kraków Główny –Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Pociągi będą kursować według ustalonego wcześniej rozkładu jazdy o stałych porach, co pół godziny. To wspólne ustalenia Kolei Małopolskich i PKP Polskich Linii Kolejowych, które odpowiadają za infrastrukturę kolejową.

27 08 2015Więcej

Karetka z Małopolski kolejnym darem dla Ukrainy

Jednostka ratownictwa medycznego z Iwano-Frankiwska na Ukrainie wzbogaciła się o nowy ambulans wraz z wyposażeniem. To kolejny etap zorganizowanej z inicjatywy Województwa Małopolskiego pomocy dla Ukrainy, którą realizuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. W dzisiejszym przekazaniu karetki uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

27 08 2015Więcej

Nauczyciele z Tyrolu z wizytą w Małopolsce

Grupa nauczycielu szkół zawodowych z austriackiego Tyrolu oraz Południowego Tyrolu we Włoszech przyjechała do Małopolski, by zapoznać się z systemem szkolnictwa zawodowego w naszym kraju i regionie. W spotkaniu podczas którego poruszono zarówno kwestie małopolskiego szkolnictwa zawodowego, jak koncepcji integracji europejskiej „Europa Regionów” wziął udział wicemarszałek Stanisław Sorys.

27 08 2015Więcej

"Małopolska to lubię" w Radiu Kraków: Jak zmieniają się małopolskie szpitale?

Trzecia odsłona projektu „Małopolska – to lubię”  - akcji realizowanej we współpracy z Województwem Małopolskim - już dziś w Radiu Kraków. Tym razem reporterzy Radia Kraków poruszą temat zmian, jakie w ostatnich latach zaszły w małopolskich szpitalach. Nowoczesne, przestronne oddziały, sprzęt na światowym poziomie i troskliwa opieka personelu to ich efekt. W usprawnieniu działalności placówek medycznych i obsługi pacjentów ma pomóc również realizowany przez Województwo Małopolskie innowacyjny projekt Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej.

26 08 2015Więcej

Dobczyce: piąta odsłona Festiwalu Funduszy Europejskich

Zespół HEY będzie gwiazdą piątego spotkania w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, które odbędzie się w Dobczycach. W niedzielę, 30 sierpnia zagrają też Paulina Bisztyga, Big Band Dobczyce i Hatbreakers. Jednak koncerty to tylko część atrakcji, które dzięki festiwalowi zawitają do Dobczyc. Start imprezy o godz. 12:00 na terenie rekreacyjnym pod zaporą. 

26 08 2015Więcej

Leszek Zegzda gościem Festiwalu Siedmiu Kultur

Festiwal Siedmiu Kultur to wydarzenie zainspirowane kulturą ludową pogranicza. Dzięki niemu na granicy Podhala i Spisza - na stacji narciarskiej w Jurgowie - zabrzmiała muzyka, która czerpie z wielokulturowości i różnorodności. Zaprezentowali ją artyści pochodzący z Polski, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii i Grecji w ramach koncertu „Muzyka Korzeni”. Festiwal odwiedził członek zarządu Leszek Zegzda.

25 08 2015Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2014

Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej