RSS

Wydarzenia

Rozdzielono bony edukacyjne

Pikniki naukowe, warsztaty fotograficzne i teatralne dla dzieci, spotkania z folklorem i podróże do cyfrowego świata – to tylko niektóre z zadań, jakie otrzymają dofinansowanie w ramach III edycji konkursu „Bon edukacyjny”. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przyznaniu dotacji w wysokości 90 tys. zł na realizację 15 zadań z zakresu edukacji kulturalnej.

25 05 2016Więcej

Województwo Małopolskie zaprasza na Rodzinne Rajdy Rowerowe

W miniony poniedziałek (23 maja) w Trzebini ruszyła III edycja Rodzinnych Rajdów Rowerowych, których pomysłodawcą jest Województwo Małopolskie. Impreza adresowana jest do wszystkich miłośników dwóch kółek, sportowych wrażeń i aktywności fizycznej.  W najbliższą sobotę (28 maja) kolejny rajd odbędzie się w Skrzyszowie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

25 05 2016Więcej

ZAPROSZENIE: "Małopolski" stojak na rowery stanie w sercu Krakowa

Niepowtarzalny stojak na rowery stanie przed budynkiem dawnego Dworca Głównego w Krakowie. 8,5 metrowa instalacja, której kształt układa się w słowo „Małopolska”, to element rozpoczynającego się w sobotę (28 maja) KIERMASHU, czyli krakowskich targów mody niezależnej. Odsłonięcia stojaka na rowery dokona marszałek Jacek Krupa.

25 05 2016Więcej

5 lat temu zmarł Marek Nawara

Dziś mija 5 lat od śmierci Marka Nawary –  wybitnego samorządowca i pierwszego marszałka Małopolski.  Marek Nawara odszedł nagle, 25 maja 2011 roku w Batowicach. Samorządowcy z Małopolski uczczą dziś Jego pamięć w Hebdowie koło Nowego Brzeska.

25 05 2016Więcej

Leszek Zegzda gościem TVP Kraków

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie to instytucja kultury, którą wspólnie zarządzają władze województwa i miasta. To jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce, które upowszechnia wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych. Jaka przyszłość czeka tą instytucję? O tym we wtorkowym odcinku programu „Region. Ludzie, sprawy, opinie” mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

25 05 2016Więcej

Muzeum bardzo AKtywne!

Co roku większa frekwencja, rekordowe zainteresowanie zajęciami w ramach Bonu Kultury, popularne warsztaty i rekonstrukcje, a do tego ambitne plany wystawiennicze – Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa „Nila” w Krakowie na stałe wpisało się w krajobraz najaktywniejszych instytucji kultury w naszym województwie.

24 05 2016Więcej

Tropem wody po Małopolsce

W ostatni weekend maja warto się wybrać na kolejną odsłonę Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego (MDDK), które w tym roku odbywają się pod hasłem „Wszystko płynie”. Tym razem pasjonaci historii będą mogli odnaleźć ślady kreacji i spustoszeń, jakie niesie siła żywiołu wody. Wstęp na wszystkie wystawy czy spacery jest bezpłatny.

24 05 2016Więcej

Międzynarodowy sukces małopolskich juniorów

Jeden złoty i dwa srebrne medale przywieźli małopolscy juniorzy, którzy startowali w 24. Międzynarodowym Biegu Przełajowym Juniorów „RENNSTEIG – JUNIOR – CROSS 2016” w Turyngii. Wyjazd młodych sportowców do Turyngii zorganizowano w ramach współpracy Województwa Małopolskiego z Krajem Związkowym Turyngia.  

24 05 2016Więcej

20 tys. zł dla badaczy i miłośników lokalnych tradycji

Do 15 czerwca br. można zgłaszać kandydatów do Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w naszym regionie. Zwycięzców poznamy w lipcu. Pula środków na nagrody wynosi w sumie 20 tys. zł.

24 05 2016Więcej

Marszałek Jacek Krupa gościem Radia Kraków

Konieczne inwestycje na lotnisku w Balicach, zakup pociągów dla Kolei Małopolskich, aktualny stan realizacji programu LIFE – to tylko niektóre z tematów porannej rozmowy w Radiu Kraków, której gościem był marszałek Jacek Krupa. Cały wywiad można przeczytać na stronie internetowej radia.

24 05 2016Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2015

Kolejne wydanie raportu przedstawiającego sytuację społeczno-gospodarczą regionu – Województwo Małopolskie 2015, corocznie przybliża zjawiska i tendencje zachodzące w Małopolsce. Zależy nam na tym, by publikacja miała charakter ciągły i porównywalny... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej