RSS

Wydarzenia

Małopolanin najlepszym góralem Tour de France

Rafał Majka wygrał dwa górskie etapy jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na świecie. Polak zdobył białą koszulkę w czerwone grochy, zostając najlepszym góralem wyścigu.

29 07 2014Więcej

Porządek posiedzenia Zarządu Województwa Małopolskiego 29 lipca 2014

Posiedzenie rozpoczyna się o godz. 9.30 w sali 143 przy ul. Basztowej 22. 

29 07 2014Więcej

Co przyniesie nowy rok szkolny w Małopolsce

Jak podnieść poziom kształcenia w Małopolsce oraz jak dbać o rozwój kompetencji nauczycieli i pedagogów – m.in. na te tematy dyskutowali dziś członkowie Rady Programowej Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W spotkaniu udział wzięli Członkowie Zarządu WM: Jacek Krupa – Przewodniczący Rady oraz Stanisław Sorys.

28 07 2014Więcej

Kolejne małopolskie remizy z dotacją

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2014r ponad 372 tys. trafi do 14 Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu miechowskiego, proszowickiego i wielickiego. W piątek umowy gwarantujące przyznanie dotacji uroczyście wręczył Wojciech Kozak  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

28 07 2014Więcej

Zachęcamy do głosowania w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski

Rozpoczynamy głosowanie w 15 edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym promowane jest to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom. Co odkryjemy w tym roku? Wszystko zależy od Was!

28 07 2014Więcej

Podróż szlakiem Wielkiej Wojny

Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej już oznakowany. Na turystów, którzy będą chcieli odkryć tajemnice Wielkiej Wojny znajdujące się na terenie Małopolski czeka duże ułatwienie. Na liczącym ponad 455 km odcinku, drogę spragnionym historycznej przygody wskaże ponad 200 znaków turystycznych. 

28 07 2014Więcej

70. rocznica akcji Trzeci Most

Minęła właśnie 70. rocznica akcji Trzeci Most. W Wał-Rudzie i Zabawie koło Tarnowa przeniesiono się do czasów operacji polskiego podziemia, o której mówi się, że uratowała Londyn. Chodzi o przechwycenie i przekazanie Anglikom niemieckiej rakiety V-2, tajnej broni Hitlera. Samorząd Małopolski w obchodach rocznicowych reprezentował członek zarządu Stanisław Sorys.

28 07 2014Więcej

Skrzydła Wielkiej Wojny w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Jedna z największych ekspozycji lotniczych upamiętniających 100. rocznice wybuchu I wojny światowej już otwarta. Muzeum Lotnictwa Polskiego dzięki wystawie pn. „Skrzydła Wielkiej Wojny” pozwala uczestnikom przenieść się w historyczną podróż po Polsce i Europie. W uroczystym otwarciu uczestniczył członek zarządu Jacek Krupa i przewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk.

28 07 2014Więcej

Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Tarnowie

W sobotę 26 lipca w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie odbył się Rodzinny Festyn dla Bezpieczeństwa, zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Imprezie patronował wicemarszałek Roman Ciepiela, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

27 07 2014Więcej

Jubileuszowe Śniadanie Profesorskie na UJ

614. rocznicę wydania przez króla Władysława Jagiełłę przywileju odnowienia Akademii Krakowskiej uczciło środowisko akademickie w piątkowe przedpołudnie, spotykając się na śniadaniu profesorskim. Wojewodztwo Małopolskie reprezentował podczas wydarzenia Członek Zarządu Jacek Krupa.

25 07 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej