RSS

Wydarzenia

Doceniono pracę małopolskich strażaków

To już tradycja. W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas którego wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków i awanse. W wydarzeniu wziął udział m.in. Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

26 11 2014Więcej

Małopolska pomaga uchodźcom w Kurdystanie

Już 1 grudnia br. wyruszy transport z pomocą dla uchodźców w Kurdystanie. Zakupione dary (koce, materace, łóżeczka dziecięce) to wynik pomocy udzielonej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Środki w wysokości 200 tys. zł zostały przyznane Fundacji SOS dla Życia. To kolejna pomoc dla organizacji pozarządowych w tym roku. W sumie NGO otrzymały od Województwa Małopolskiego ponad 20 mln zł.

26 11 2014Więcej

W Tarnowie o przyszłości edukacji

O „perspektywach edukacji i rozwoju” wicemarszałek Roman Ciepiela rozmawiał z dyrektorami tarnowskich szkół podstawowych i przedszkoli. Mówił o możliwościach finansowania interesujących projektów edukacyjnych w unijnej perspektywie finansowej 2014-2020 i zachęcał do aktywności w przygotowywaniu wniosków.

26 11 2014Więcej

Solary w Podegrodziu

Dzięki środkom europejskim, przyznanym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, w pięciu budynkach użyteczności publicznej gminy Podegrodzie zostaną zamontowane instalacje solarne. Stanisław Sorys, Członek ZWM, podpisał z władzami gminy umowę gwarantującą dofinansowanie.

26 11 2014Więcej

Maria Witkowska wyróżniona Krzyżem Małopolski

Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem  Małopolski odznaczono kolejną osobę, której działalność przyczynia się do rozwoju naszego regionu. Podczas uroczystości jubileuszu 30-lecia firmy Bruk-Bet odznaczenie z rąk członka Zarządu Stanisława Sorysa odebrała Maria Witkowska.

26 11 2014Więcej

Konsul USA u wicemarszałka Kozaka

Andrew Caruso - konsul USA, rozmawiał z wicemarszałkiem Małopolski Wojciechem Kozakiem o wyborach i sytuacji politycznej w Polsce.

26 11 2014Więcej

30 lat Muzeum Etnograficznego w Tarnowie

W charakterystycznym dworku przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie zgromadzili się przyjaciele i goście Muzeum Etnograficznego, by uczcić trzydziestą rocznicę jego działalności. Dokładnie w 1984 roku muzeum otworzyło pierwsze dwie wystawy – jedną poświęconą malarstwu i rzeźbie i drugą dotyczącą kultury Indian z Ameryki Południowej. 

26 11 2014Więcej

W Tarnowie o chmurze edukacyjnej

Dyrektorzy i nauczyciele oraz uczniowie tarnowskich szkół – na zaproszenie wicemarszałka Romana Ciepieli – uczestniczyli w spotkaniu poświęconym wdrażaniu projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. Odbyło się ono w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

26 11 2014Więcej

Marszałek Sowa w Solaris

Solaris to synchrotron - nowoczesne urządzenie badawcze, które powstaje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Będzie jedynym tego typu urządzeniem w Polsce i w tej części Europy i otworzy nowe możliwości  w wielu dziedzinach nauki – biologii, chemii, fizyce, inżynierii materiałowej, medycynie, farmakologii czy geologii. Pierwsze badania ruszą na początku 2015 roku. Marszałek Marek Sowa podglądał jak powstaje to nowoczesne urządzenie.

25 11 2014Więcej

Nowe oznaczenie środków spożywczych

W dniu 24 listopada 2014 r. w Krakowie w Sali konferencyjnej Cechu Rzemiosł Spożywczych odbyło się szkolenie poświęcone znakowaniu środków spożywczych w kontekście zmian wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Szkolenie zorganizowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego.

25 11 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej