RSS

Wydarzenia

Plebiscyt „Małopolska. Widać zmiany!” rozstrzygnięty

Zakończył się plebiscyt Województwa Małopolskiego na najlepszą inicjatywę lokalną realizowaną z funduszy europejskich w Małopolsce.  Znamy już wszystkich laureatów, którzy walczyli o głosy Internautów w dwóch kategoriach: „Przestrzeń do życia” i „Człowiek-potencjał”.  Rywalizacja była zacięta, oddano łącznie 566 tys. głosów, na 228 inwestycji, z 21 powiatów.Wyniki poniżej. 

22 10 2014Więcej

Jak dobrze inwestować w Małopolsce?

Zakończył się cykl debat „Małopolskie Obserwatoria – dostrzegamy zmiany”. Podczas ostatniego spotkania rozmawiano o inwestycjach w regionie. Zaproszeni eksperci zastanawiali się co zrobić, by jeszcze bardziej zachęcić do lokowania kapitału właśnie w Małopolsce. Zapis całej debaty już w piątkowym „Dzienniku Polskim”.

22 10 2014Więcej

Na co wydamy 3 mld euro z UE?

Dzięki staraniom władz Województwa Małopolskiego na regionalny program operacyjny 2014-2020 otrzymamy ok. 3 mld euro – czyli o miliard więcej niż w perspektywie 2007-2013. Co uda się zrobić dzięki tym środkom? Kto może liczyć na wsparcie? O tym w 32. odcinku programu „Małopolska to lubię!”  będą mówić zaproszeni eksperci. Początek już w ten piątek o godz. 20.00 na TVP Kraków.

22 10 2014Więcej

Dobre lata dla powiatu tatrzańskiego

W Teatrze Witkacego w Zakopanem przedstawiciele różnych środowisk: społecznych, gospodarczych, samorządowych uczestniczyli w spotkaniu poświęconym podsumowaniu kadencji samorządu województwa. O zmianach w Małopolsce mówił członek Zarządu Stanisław Sorys.

22 10 2014Więcej

Krzyż Małopolski dla ks. Adama Bonieckiego

Wszyscy, którym na sercu leży dobro polskiej kultury, od dwóch dni debatują w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. W poniedziałek zaczęło się tutaj Forum dla Kultury. Rajski Ogród Kultury. W czasie sesji inaugurującej zostały również wręczone Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyże Małopolski.

21 10 2014Więcej

Łużna. Zakończyła się odbudowa gontyny na Wzgórzu Pustki

W niespełna cztery miesiące od wmurowania kamienia węgielnego odbudowana została kaplica cmentarna – Gontyna na Cmentarzu Wojennym nr 123 w Łużnej. W otwarciu i poświęceniu obiektu uczestniczył członek ZWM Stanisław Sorys.

21 10 2014Więcej

Odznaczenia dla krakowskich ratowników

Ratować życie i promować zdrowe postawy – takie cele przyświecają pracownikom Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Dziś, w ramach obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego wyróżniono tych, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom Małopolski. Nagrody wręczył m.in. wicemarszałek Wojciech Kozak.

21 10 2014Więcej

Srebrny Krzyż Małopolski dla Rafała Sonika

Rafał Sonik to kolejny odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego. Popularny sportowiec jeżdżący na quadach terenowych otrzymał go z rąk marszałka Marka Sowy w sobotę. Srebrny Krzyż Małopolski jest podziękowaniem za ogromnego ducha walki i promocję Małopolski poza granicami naszego kraju.

21 10 2014Więcej

Rzepiennik Strzyżewski: upamiętnili poległych partyzantów

W przysiółku Dąbry w Rzepienniku Strzyżewskim (pow. tarnowski) uczczono w niedzielę akcję „Burza”. To tu w 1944 roku w wyniku zasadzki zginęło 18 partyzantów a 10 zostało wziętych do niewoli. Samorząd Małopolski podczas uroczystości reprezentował Stanisław Sorys z zarządu województwa.

21 10 2014Więcej

Prezydent zasadził Dąb Wolności w Tyńcu

– Tyniec, to miejsce ciężkiej, benedyktyńskiej pracy. To także dowód na to, że da się przełamać fatum, jakie ciążyło na historii Polski. Bo nawet wielkie dzieła trzeba zaczynać w każdym pokoleniu od nowa – mówił u stóp Opactwa Benedyktynów w Tyńcu prezydent Bronisław Komorowski. Tu też w towarzystwie m.in. marszałka Marka Sowy zasadził Dąb Wolności, który uczcił 25 lat od wyborów czerwcowych.

20 10 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej