RSS

Wydarzenia

VI edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej

Trzy filmy fabularne, dwie animacje i cztery dokumenty mają szansę powstać w Małopolsce dzięki Regionalnemu Funduszowi Filmowemu w Krakowie, który już od sześciu lat Województwo Małopolskie finansuje wspólnie z Gminą Miejską Kraków. 21 lipca br. została rozstrzygnięta VI edycja Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej.

22 07 2014Więcej

Odkryli tradycję na nowo

Za nami kolejna odsłona Festiwalu ETNOmania. Było kolorowo i smakowicie, dopisała zarówno aura, jak i goście. Na imprezie, która jak co roku odbywa się na terenie skansenu Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie będącego instytucją kultury Województwa Małopolskiego, można było sprawdzić, jak tradycja odnajduje się we współczesności.

22 07 2014Więcej

Porządek posiedzenia Zarządu Województwa Małopolskiego 22 lipca 2014r.

Posiedzenie rozpoczyna się o godz. 9.00 w sali 143 przy ul. Basztowej 22. 

22 07 2014Więcej

Dotacja na rewitalizację uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój otrzyma 600 tys. zł dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 na przygotowanie dokumentacji, na podstawie której będzie realizowany program rewitalizacji uzdrowiska. Członek Zarządu Stanisław Sorys podpisał dziś z burmistrzem Dariuszem Reśko umowę na wsparcie przedsięwzięcia.

21 07 2014Więcej

Manggha pełna jazzu

Bartosz Dworak zdobył główną nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Gala finałowa konkursu odbyła się w ubiegłą sobotę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W wydarzeniu, którego partnerem było Województwo Małopolskie, wziął udział Jacek Krupa – Członek ZWM.

21 07 2014Więcej

Rozpoczęło się Święto Dzieci Gór

Sygnał trąbity w wykonaniu gospodarza koncertów Józefa Brody z Koniakowa oraz tradycyjna formuła "XXII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór uznaję za otwarty”, wypowiedziana przez marszałka województwa Marka Sowę, obwieściły rozpoczęcie jednego z najbardziej znanych Festiwali w Małopolsce.

21 07 2014Więcej

Małopolska gości rodaków zza wschodniej granicy

Po raz piętnasty w ramach akcji "Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu" dzieci mieszkające za wschodnią granicą Polski mają okazję zwiedzić i poznać Małopolskę. Dziś w krakowskim magistracie odbyło się oficjalne powitanie gości z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji.

21 07 2014Więcej

Święto pachnące miodem i owocami w Pleśnej

Kilkudziesięciu lokalnych producentów żywności zaprezentowało swoje wyroby podczas dwunastej edycji Święta Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej k. Tarnowa. Imprezie tradycyjnie już towarzyszył konkurs na najlepsze nalewki, wina, ciasta i miody oraz stoisko „Zasmakuj w Małopolsce” promujące produkty regionalne chronione unijnym certyfikatem. Urząd marszałkowski reprezentował Stanisław Sorys z zarządu województwa

21 07 2014Więcej

Medal Polonia Minor dla OSP w Gorzowie

Strażacy z Gorzowa (gmina Chełmek) od 90 lat, ryzykując życie, dbają o bezpieczeństwo Małopolan. W uroczystych obchodach jubileuszu jednostki uczestniczył marszałek Marek Sowa, który wręczył strażakom medal Województwa Małopolskiego "Polonia Minor".

20 07 2014Więcej

W Zdyni po raz 32. zapłonęła „Łemkowska Watra”

Dźwięk Dzwonu Pokoju i hołd oddany ofiarom deportacji w ramach „Akcji Wisła” towarzyszyły oficjalnemu otwarciu 32. Łemkowskiej Watry. W imieniu samorządu województwa wiązankę kwiatów w Miejscu Pamięci złożył członek Zarządu Stanisław Sorys.

20 07 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej