RSS

Wydarzenia

Podążaj za nami do Małopolski

Do poniedziałku pielgrzymi z całego świata, którzy odwiedzą Rzym będą mieć okazję poznać Małopolskę Karola Wojtyły, czyli miejsca bezpośrednio związane z polskim papieżem. Stacjonujący w Rzymie Camper Małopolski będzie zapraszał do naszego regionu poprzez darmowe mapy, pamiątkowe kartki i projekcje filmowe. 

22 04 2014Więcej

Aplikacja dla pielgrzymów

Program uroczystości kanonizacyjnych, papieskie miejsca, które warto zobaczyć i wiele innych przydatnych informacji dla pielgrzymów – wszystko to można znaleźć w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Małopolska Janowi Pawłowi II” . Aplikacja powstała z okazji zbliżającej się kanonizacji Karola Wojtyły i Jana XXIII. 

22 04 2014Więcej

Małopolskie zabytki w Twoim telefonie

Dzięki aplikacji mobilnej „Małopolska Trasa Światowego Dziedzictwa UNESCO” największe zabytki regionu są teraz dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Aplikacja zawiera szczegółowe opisy i zdjęcia 14 obiektów z listy UNESCO znajdujących się na terenie województwa małopolskiego, a także innych miejsc w regionie wartych poznania.

22 04 2014Więcej

Małopolskie Dni Książki

Ruszyły Małopolskie Dni Książki "Książka i róża". Dziś i jutro mieszkańcy regionu będę mogli zakupić w wybranych księgarniach książki w promocyjnej cenie, spotkać się z autorami i uczestniczyć w imprezach promujących czytelnictwo. Członek zarządu Jacek Krupa wręczył nagrody laureatom konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać” i tym samym oficjalnie otworzył XIII już edycję projektu.

22 04 2014Więcej

Małopolska pomoże Adżarii we wprowadzaniu reform

O wdrażaniu projektu, którego celem jest utworzenie Adżarskiego Obserwatorium Rynku Pracy i Prognoz Gospodarczych rozmawiali w Batumi z przedstawicielami rządu Autonomicznej Republiki Adżarii w Gruzji reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

18 04 2014Więcej

Marek Sowa w TVP Kraków

O głównych zadaniach Komitetu Konkursowego Kraków 2022 po ostatnich zmianach w składzie jego zarządu można było usłyszeć w czwartkowym odcinku programu „Region, ludzie, sprawy, opinie” w TVP Kraków. Gościem programu był m.in. Marszałek Marek Sowa. Program można obejrzeń na stronie internetowej TVP Kraków. 

18 04 2014Więcej

Bank Propozycji Projektów Transgranicznych

W ramach trwających prac nad Programem Współpracy Transgranicznej PL – SK 2014 – 2020, Województwo Małopolskie zorganizowało w terminie 10 grudnia 2013 r. – 20 stycznia 2014 r. otwarty nabór na propozycje wspólnych polsko – słowackich projektów transgranicznych realizowanych przez podmioty w Województwie Małopolskim w partnerstwie z podmiotem z Kraju Preszowskiego lub Żylińskiego (oraz powiatu Spišská Nová Ves).

18 04 2014Więcej

Konsultacje publiczne projektu Programu PL – SK 2014-2020

Informujemy, iż rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2014-2020. 

18 04 2014Więcej

Stanisław Sorys w Radiu Kraków

O budowie odcinka autostrady A4 między Tarnowem i Dębicą  mówił w piątek w Radiu Kraków członek Zarządu WM Stanisław Sorys. Rozmowy można było posłuchać również na stronie stacji.

18 04 2014Więcej

Nowy Zarząd Komitetu Konkursowego Kraków 2022

Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa, została wybrana nowym szefem Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 – ogłosił w czwartek marszałek Marek Sowa. Na fotelu wiceprzewodniczącego komitetu zasiądzie natomiast Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Poniżej tekst pełnego oświadczenia Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.

17 04 2014Więcej
Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej