RSS

Wydarzenia

Roman Ciepiela w Radiu Kraków

Porannym gościem "Radia Kraków" był w piątek Roman Ciepiela, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Rozmowa rozpoczęła się kilkanaście minut po godz. 8. Całej rozmowy można posłuchać m.in. na stronie radiostacji. 

31 10 2014Więcej

MEN chwali małopolskie projekty edukacyjne

Spotkanie z licealistami, prezentacja Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, wizyta w Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej – to tylko niektóre z punktów wizyty minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej w Tarnowie. W poznawaniu projektów oświatowych realizowanych w Małopolsce towarzyszył minister wicemarszałek Roman Ciepiela.

31 10 2014Więcej

Małopolska w pigułce

Od początku marca co tydzień w programie „Małopolska to lubię” rozmawiano o sprawach ważnych dla całego województwa. Środki unijne, edukacja, wsparcie rodzin wielodzietnych – to tylko niektóre z poruszanych tematów. W debatach brali udział nie tylko członkowie Zarządu Województwa Małopolskiego, ale też zaproszeni eksperci czy mieszkańcy. W ten piątek zostanie wyemitowany ostatni odcinek programu, który będzie podsumowaniem wszystkich rozmów. Zapraszamy do obejrzenia. Początek o godz. 20.00 w TVP Kraków.

31 10 2014Więcej

W Bochni o najważniejszych wydarzeniach 4 lat

Tym razem w Bochni  marszałek Marek Sowa spotkał się  z przedstawicielami środowisk społecznych, gospodarczych i samorządowych, by przypomnieć najważniejsze wydarzenia ostatnich czterech lat - zakończone inwestycje, zrealizowane projekty i  podjęte wyzwania.

30 10 2014Więcej

Konsultacje społeczne nowych projektów indywidualnych MRPO

Zarząd Województwa Małopolskiego, będący Instytucją Zarządzającą Małopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym, rozpoczyna proces konsultacji społecznych projektów, które potencjalnie zostaną wpisane do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych.

30 10 2014Więcej

Uroczyste ślubowanie nowych strażaków

„Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia” – te słowa roty ślubowania strażaka Państwowej Straży Pożarnej wybrzmiały dziś na palcu apelowym Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Gościem uroczystości był członek Zarządu WM Stanisław Sorys.

30 10 2014Więcej

Małopolska stawia na cyfryzację

– Nie ma chyba obecnie dziedziny, która rozwijałaby się w takim tempie jak cyfryzacja. Dlatego w Małopolsce robimy, co w naszej mocy, żeby przygotować się na wyzwania nowoczesności – mówił podczas II Forum Przedsiębiorców Małopolski Dziennika Polskiego „Firma 2.0 – jak działać i rozwijać biznes w cyfrowej Małopolsce” marszałek Marek Sowa. W konferencji uczestniczyło ok. 250 przedsiębiorców. 

30 10 2014Więcej

Konwent Marszałków RP w Lubelskim

Badania, rozwój i innowacje – to tematy przewodnie październikowego spotkania marszałków z całej Polski. Tym razem posiedzenie konwentu odbyło się w Kazimierzu Dolnym. Małopolskę na obradach reprezentował marszałek Marek Sowa.

30 10 2014Więcej

Obwodnica Wojnicza odciąży Tarnów

W Wojniczu uroczyście otwarto drugą, tym razem wschodnią obwodnicę miasteczka. W przecięciu wstęgi, poprzedzającym otwarcie drogi do ruchu, uczestniczyli m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela i członek Zarządu WM Stanisław Sorys, radni: Marcin Kuta, Bolesław Łączyński i Lucyna Malec oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Marta Maj.

30 10 2014Więcej

Bystra Sidzina – bezpieczna gmina

Celem konkursu „Odblaskowa Gmina” jest wyróżnienie samorządów, które najbardziej aktywnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. W tarnowskim Centrum Sztuki Mościce odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy zdobywców tytułu Odblaskowa Gmina. Nagrody najlepszym i najbezpieczniejszym wręczył wicemarszałek Roman Ciepiela.

29 10 2014Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2013

Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazuję w Państwa ręce cykliczny raport Województwo Małopolskie 2013, który przedstawia sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej