RSS

Wydarzenia

Filmowcy - rusza Konkurs na Wspieranie Produkcji Filmowej

Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie

Rozpoczął się nabór wniosków do VII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca 2015 r. Tradycyjnie już miasto wesprze realizacje nagrodzonych produkcji nie tylko finansowo, ale także logistycznie. Organizatorami konkursu są Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

03 03 2015Więcej

Znamy Dobrych Pracodawców 2014

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II i Kopalnia Soli „Wieliczka” – to tylko niektóre z 30 małopolskich firmy, w których warto pracować. Podczas finału akcji Dobry Pracodawca 2014 wicemarszałek Stanisław Sorys, w towarzystwie wojewody Jerzego Millera, wręczył nagrody wyróżnionym przedsiębiorcom. Była to pierwsza edycja akcji, jednak organizator – międzynarodowa agencja zatrudnienia Ingeus Sp. z o.o. już zapowiedziała jej kontynuację.

03 03 2015Więcej

Łapiesz się w PHP-ie? Wpadnij na TechCamp!

Powstał w 1994 roku i zrewolucjonizował świat programowania obiektowego.  Z jego pomocą generowane są strony internetowe w tym portal społecznościowy Zuckerberga. Programisto! Jeśli czujesz że w lot chwytasz PHP dołącz do nas na najbliższych odcinkach TechCampu!

03 03 2015Więcej

Aktorzy Teatru Witkacego odznaczeni

Trzy medale Polonia Minor powędrowały w sobotę do artystów, którzy na co dzień występują na deskach Teatru im. S.I. Witkiewicza. Odznaczenia te były zwieńczeniem trwającego przez pięć dni święta tej instytucji – 30-lecie istnienia. Medale aktorom wręczył Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

03 03 2015Więcej

Wojciech Kozak w Radiu Kraków

Gościem porannej audycji Radia Kraków był wicemarszałek Wojciech Kozak. Mówił m.in. o tzw. pakiecie onkologicznym, ochronie powietrza i sytuacji w małopolskiej służbie zdrowia. Cała rozmowa jest już dostępna na stronie internetowej radia. Zapraszamy. 

03 03 2015Więcej

W Proszowicach o planowanych inwestycjach

Jednym z tematów poruszonych  podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Proszowicach były plany inwestycyjne w Małopolsce oraz gminie Proszowice. O możliwościach jakie otwierają się przed gminami i powiatami dzięki nowej perspektywie unijnej mówił goszczący na sesji wicemarszałek Wojciech Kozak.

02 03 2015Więcej
  Strategia Rozwoju Małopolski

  Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

  Województwo Małopolskie 2014

  Prezentowany Państwu raport towarzyszy Małopolsce od 1999 roku. Każdego roku przedstawiamy zjawiska, tendencje i zmiany, jakie zachodzą w regionie w sferze społeczno-gospodarczej... Więcej

  Małopolska Agroturystyka

  W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

  Szlak Architektury Drewnianej

  Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej