RSS

Wydarzenia

Kolejowa podróż w czasie

Pełna niezapomnianych wrażeń podróż w czasie pociągiem z minionej epoki po jednej z najstarszych i najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce i Europie – na taką właśnie wyprawę może się wybrać każdy, kto w najbliższych miesiącach odwiedzi Sądecczyznę. Wszystko w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”, który wsparło Województwo Małopolskie. 

24 06 2016Więcej

W walce o czystsze powietrze w subregionach

Gminy z Małopolski mają szansę na unijne środki z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, które będzie można przeznaczyć na walkę ze smogiem. 24 czerwca br. ruszył nabór kart projektów subregionalnych, które dotyczą obniżenia poziomu tzw. niskiej emisji. Potrwa on do 25 lipca. To kolejny krok, jaki w ostatnim czasie podjęło Województwo Małopolskie w walce o lepszą jakość powietrza w regionie.

24 06 2016Więcej

Rodzinne Rajdy Rowerowe dojechały do Niedzicy

Po Trzebini, Skrzyszowie i Nowym Targu kolejna odsłona Rodzinnych Rajdów Rowerowych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Niedzicy. Tym razem na rowerzystów czekają trasy po Spiszu z pięknym krajobrazem Pienin w tle. Ale nie tylko… rajd otworzy bowiem sezon „Wakacji z duchami”, które zapowiedziały swoją obecność na zaporze na Jeziorze Czorsztyńskim. Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym wydarzeniu powinien zjawić się na Polanie Sosny. Start do wyścigu o godz. 14:00.

24 06 2016Więcej

Trwa kolejna edycja Forów Subregionalnych

Spotkanie w Suchej Beskidzkiej zainaugurowało VI edycję Forów Subregionalnych. Do 6 lipca ich członkowie w każdym z małopolskich subregionów decydować będą o kwalifikacji merytorycznej projektów z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej oraz lokalnych tras turystycznych. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

24 06 2016Więcej

iMKA: Nowe usługi dla pasażerów

Małopolska Karta Aglomeracyjna wprowadza nowe funkcje. W mobilnej aplikacji iMKA można już kupić bilety jednoprzejazdowe i czasowe na komunikację miejską w Krakowie (KMK). To nie wszystko – w najbliższym czasie przybędzie też automatów MKA, w których podróżni będą mogli kupić bilety na kolej czy komunikację miejską w Tarnowie czy Krakowie. Trwają też prace nad nową ofertą, w tym udogodnieniami dla studentów czy osób, które w ciągu jednej  podróży korzystają z transportu kolejowego i miejskiego.

23 06 2016Więcej

Zgłoś scenariusz do 9. edycji konkursu „Trzy korony”

105 tys. złotych to łączna pula nagród przeznaczona dla autorów najlepszych scenariuszy filmowych związanych z Małopolską. 23 czerwca startuje IX edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa". Tegorocznych zwycięzców wyłonią uznani polscy twórcy branży filmowej: Jerzy Stuhr, Olga Tokarczuk, Maria Malatyńska oraz Jerzy Kapuściński.      

23 06 2016Więcej

Na rowerze po Małopolsce

190 km ścieżek rowerowych, które powstaną do końca 2016 roku, a docelowo ponad 600 km tras wybudowanych do 2020 roku – to najbliższe plany Województwa Małopolskiego, które powinny ucieszyć wszystkich rowerzystów. Pod względem długości powstających ścieżek rowerowych Małopolska jest niekwestionowanym krajowym liderem i wzorem do naśladowania przez inne regiony.

23 06 2016Więcej

Wspólnie na rzecz współpracy nauki i biznesu

Długofalowe wzmocnienie współpracy małopolskich uczelni, administracji publicznej i przedsiębiorców prywatnych, podniesienie poziomu wiedzy nt. programu „Horyzont 2020” oraz ułatwienie przepływu informacji dotyczących partnerstw i konsorcjów projektowych zaplanowanych w jego ramach – takie są główne założenia porozumienia podpisanego pomiędzy Województwem Małopolskim, a Politechniką Krakowską.

23 06 2016Więcej

XII Małopolski Piknik Lotniczy już w najbliższy weekend

Trzymające w napięciu podniebne akrobacje, najlepsi piloci oraz historyczne maszyny lotnicze – to tylko kilka atrakcji, które uświetnią program tegorocznej edycji Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Impreza odbędzie się już 25-26 czerwca na terenie historycznego lotniska Rakowice – Czyżyny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

23 06 2016Więcej

LIFE - w walce o lepsze powietrze w Małopolsce

W środę oficjalnie ruszył projekt zintegrowany LIFE, który ma pomóc w walce z zanieczyszczaniem powietrza w Małopolsce. Dzięki staraniom Samorządu Województwa Małopolskiego udało się zachować pierwotną wysokość dotacji od Komisji Europejskiej (ok. 42 mln zł). Co więcej – w porównaniu z pierwszymi założeniami tego innowacyjnego projektu Województwa Małopolskiego – w działania włączyli się nowi partnerzy, w tym Województwo Śląskie. Projekt LIFE ma być realizowany do 2023 r.

22 06 2016Więcej
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2015

Kolejne wydanie raportu przedstawiającego sytuację społeczno-gospodarczą regionu – Województwo Małopolskie 2015, corocznie przybliża zjawiska i tendencje zachodzące w Małopolsce. Zależy nam na tym, by publikacja miała charakter ciągły i porównywalny... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej