RSS

Wydarzenia

Otwarcie lądowiska przy szpitalu specjalistycznym w Nowym Sączu

Przy szpitalu specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oddano do użytku lądowisko dla śmigłowców. W uroczystości uczestniczyli radni województwa: Marta Mordarska i Andrzej Bulzak.

Przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców powstało w 1968 roku. Dzięki pozyskanym środkom unijnym możliwa była jego modernizacja. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 1,6 mln złotych, z czego 85% wyniosło dofinansowanie w ramach projektu „Przebudowa lądowiska dla helikopterów przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu”.

Nowoczesny i spełniający obowiązujące standardy obiekt dysponuje betonową płytą do lądowania o wymiarach 35 na 35 m. Jest wyposażony w oświetlenie nawigacyjne i urządzenia umożliwiające lądowanie w warunkach ograniczonej widoczności.

- Na naszym lądowisku o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach pogodowych mogą lądować śmigłowce o wadze nawet do 5,7 tony – informował dyrektor szpitala Artur Puszko.

W grudniu ubiegłego roku lądowisko zostało wpisane do ewidencji Urzędu Nadzoru Lotnictwa Cywilnego, jako obiekt przystosowany do startów i lądowań śmigłowców.
Realizację projektu wspierały: Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia w Warszawie oraz Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Po uroczystym otwarciu grupa specjalna z Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu wraz z ratownikami Grupy Krynickiej GOPR zaprezentowała symulowaną akcję ratowania rannego.

30 04 2012
Strategia Rozwoju Małopolski

Strategia Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020 „Małopolska 2020. Nieograniczone możliwości”, przyjęta przez Sejmik 26 września 2011 r., wyznacza cele, które – jako społeczność regionalna - możemy i chcemy osiągnąć w perspektywie roku 2020... Więcej

Województwo Małopolskie 2015

Kolejne wydanie raportu przedstawiającego sytuację społeczno-gospodarczą regionu – Województwo Małopolskie 2015, corocznie przybliża zjawiska i tendencje zachodzące w Małopolsce. Zależy nam na tym, by publikacja miała charakter ciągły i porównywalny... Więcej

Małopolska Agroturystyka

W trosce o naszych turystów udostępniamy Państwu bazę wybranych gospodarstw agroturystycznych w Małopolsce. Są to obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, skategoryzowane według zasad Polskiej Federacja Turystyki Wiejskiej "GG", posiadające kategorię od standard do 3 słoneczek... więcej

Szlak Architektury Drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim, o długości 1500 km obejmuje 250 zespołów architektonicznych od kościołów, cerkwi, kaplic i dzwonnic po spichlerze, wiejskie chałupy i szlacheckie dwory... Więcej