RSS

Wydarzenia

Leszek Zegzda gościem TVP Kraków

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie to instytucja kultury, którą wspólnie zarządzają władze województwa i miasta. To jedyne tego rodzaju miejsce w Polsce, które upowszechnia wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych. Jaka przyszłość czeka tę instytucję? O tym we wtorkowym odcinku programu „Region. Ludzie, sprawy, opinie” mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

25 05 2016Więcej

Muzeum bardzo AKtywne!

Co roku większa frekwencja, rekordowe zainteresowanie zajęciami w ramach Bonu Kultury, popularne warsztaty i rekonstrukcje, a do tego ambitne plany wystawiennicze – Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa „Nila” w Krakowie na stałe wpisało się w krajobraz najaktywniejszych instytucji kultury w naszym województwie.

24 05 2016Więcej

Tropem wody po Małopolsce

W ostatni weekend maja warto się wybrać na kolejną odsłonę Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego (MDDK), które w tym roku odbywają się pod hasłem „Wszystko płynie”. Tym razem pasjonaci historii będą mogli odnaleźć ślady kreacji i spustoszeń, jakie niesie siła żywiołu wody. Wstęp na wszystkie wystawy czy spacery jest bezpłatny.

24 05 2016Więcej

20 tys. zł dla badaczy i miłośników lokalnych tradycji

Do 15 czerwca br. można zgłaszać kandydatów do Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa, która jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w naszym regionie. Zwycięzców poznamy w lipcu. Pula środków na nagrody wynosi w sumie 20 tys. zł.

24 05 2016Więcej

GRART – festiwal elektroniki w bibliotece

Jeszcze tylko do soboty, 21 maja, potrwa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, instytucji województwa małopolskiego, GRART, impreza poświęcona wszelkim formom rozrywki elektronicznej, ale nie tylko. Jeśli jesteś fanem gier planszowych, RPG, larpów, konsolowych, komputerowych, komórkowych — wybierz się koniecznie.

20 05 2016Więcej