RSS

Wydarzenia

Zgłoś scenariusz do 9. edycji konkursu „Trzy korony”

105 tys. złotych to łączna pula nagród przeznaczona dla autorów najlepszych scenariuszy filmowych związanych z Małopolską. 23 czerwca startuje IX edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa". Tegorocznych zwycięzców wyłonią uznani polscy twórcy branży filmowej: Jerzy Stuhr, Olga Tokarczuk, Maria Malatyńska oraz Jerzy Kapuściński.      

23 06 2016Więcej

XII Małopolski Piknik Lotniczy już w najbliższy weekend

Trzymające w napięciu podniebne akrobacje, najlepsi piloci oraz historyczne maszyny lotnicze – to tylko kilka atrakcji, które uświetnią program tegorocznej edycji Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Impreza odbędzie się już 25-26 czerwca na terenie historycznego lotniska Rakowice – Czyżyny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

23 06 2016Więcej

Międzynarodowa Nagroda S.ARCH 2016 - dla Małopolskiego Ogrodu Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej nagradzanych w Polsce i na świecie budynków ma na swoim koncie kolejną nagrodę. Spektakularny, pięciokondygnacyjny obiekt łączący elementy zabytkowe z nowoczesnością doceniło międzynarodowe jury nagrody S.ARCH 2016 przyznając mu główną nagrodę.

 

22 06 2016Więcej

Jazzitup.pl - jazzowy kalendarz Małopolski

Szukasz ciekawych muzycznych propozycji na letni wieczór? Chcesz wiedzieć, gdzie w Małopolsce odbywają się jazzowe koncerty?  Skorzystaj z podpowiedzi internetowego kalendarza, który stworzyło Województwo Małopolskie. Na stronie www.jazzitup.pl możesz już teraz sprawdzić, gdzie od czerwca do września pojawią się największe gwiazdy muzyki jazzowej.

21 06 2016Więcej

Niezwykłe zwierzaki zagościły na Plantach

Na placu zabaw w sąsiedztwie ul. Sebastiana na krakowskich Plantach pojawiło się małe ZOO. To tymczasowa aranżacja, którą po raz drugi zrealizowała instytucja kultury Województwa Małopolskiego - Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Inspiracją do powstania tego wyjątkowego placu zabaw jest etnograficzna wystawa, jaką obejrzeć można w siedzibie muzeum, przy Placu Wolnica. 

21 06 2016Więcej