RSS

Wydarzenia

Jak realizować inwestycje w zgodzie ze środowiskiem naturalnym?

O ograniczeniach dla prowadzenia inwestycji na obszarach parków krajobrazowych, które wynikają z prawa w zakresie ochrony środowiska, rozmawiał podczas spotkania z przedstawicielami gmin uzdrowiskowych Członek Zarządu Stanisław Sorys.

24 04 2014Więcej

Jacek Krupa w TVP Kraków

Przełom Dunajca, forty Twierdzy Kraków, Szlak Cmentarzy Wojennych,  Zespół Urbanistyczny Nowej Huty – to cztery obiekty zgłoszone do wpisania na światową listę UNESCO. O tym, czy mają szansę tam trafić w programie TVP Kraków „Region. Ludzie, sprawy, opinie” mówił m.in. Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Program można obejrzeć na stronie internetowej TVP Kraków.

23 04 2014Więcej

Wojciech Kozak w TVP Kraków

O utworzeniu specjalnej strefy uzdrowiskowo-turystycznej na Nowosądecczyźnie mówił wicemarszałek Wojciech Kozak w programie TVP Kraków „Region. Ludzie, sprawy, opinie”. Odcinek programu można obejrzeć tutaj

17 04 2014Więcej

II konwent Marszałków Województw rozpoczęty

Zrównoważony rozwój na obszarach wiejskich – to przewodni temat II Konwentu Marszałków Województw RP pod przewodnictwem Województwa Świętokrzyskiego. W Busku-Zdroju Małopolskę reprezentuje wicemarszałek Roman Ciepiela. 

10 04 2014Więcej

Woda źródło życia

Świętujemy dziś po raz dwudziesty Światowy Dzień Wody. Młodzi hydrolodzy z AGH postanowili zachęcić mieszkańców Krakowa do zgłębienia wiedzy na temat tego, jakie korzyści niesie ze sobą wzajemne powiązanie sfery wody i energii. W seminarium uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

21 03 2014Więcej