RSS

Wydarzenia

Marszałek ekspertem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło w poniedziałek wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dziś w panelu dyskusyjnym na temat energetyki i niskiej emisji wziął udział marszałek Małopolski Marek Sowa. Na Europejski Kongres Gospodarczy zjechali m.in. komisarze UE, europarlamentarzyści, kilkudziesięciu ministrów i wiceministrów z całego świata oraz prezesi największych firm.

21 04 2015Więcej

Czyste powietrze konieczne dla zdrowia Małopolan

Lekarze, samorządowcy i przedstawiciele instytucji oraz stowarzyszeń walczących o poprawę jakości powietrze w Małopolsce spotkali się dziś w Krakowie. W szpitalu Jana Pawła II obyła się kolejna już konferencja „Czyste powietrze dla Małopolski”. Władze regionu reprezentował wicemarszałek Wojciech Kozak.

17 04 2015Więcej

Wojciech Kozak gościem Radia Kraków

Wicemarszałek Małopolski był dziś gościem porannej audycji Radia Kraków. Wojciech Kozak mówił m.in. o sytuacji w służbie zdrowia, ustawie krajobrazowej, która dziś poddana zostanie głosowaniu w Senacie RP oraz polityce antysmogowej realizowanej przez małopolski samorząd. Rozmowa jest już dostępna na stronie internetowej stacji

15 04 2015Więcej

TVP Kraków: Life, czyli jak walczyć o lepsze powietrze

W minioną środę w Rabce Zdrój podpisano porozumienie dotyczące programu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. 38 małopolskich gmin wspólnie wystąpiło o dofinansowanie w wysokości 70 mln zł. O tym jakie przełomowe rozwiązania zawiera program Life dyskutowali w programie "Region. Ludzie, sprawy, opinie" TVP Kraków wicemarszałek Wojciech Kozak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Mrugała oraz burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

 

11 04 2015Więcej

Małopolska w zdrowej atmosferze. Porozumienie ws.projektu LIFE

W Rabce-Zdroju uroczyście podpisano porozumienie w zakresie wspólnego ubiegania się o dofinansowanie projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych, także wicemarszałek Wojciech Kozak. Wartość projektu zintegrowanego LIFE dla Małopolski to ponad 70 mln zł.

08 04 2015Więcej