RSS

Wydarzenia

Nabór na koncepcje projektów flagowych w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2014-2020.

Otwarty został nabór na koncepcje projektów flagowych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

20 05 2015Więcej

Lody z Małopolski docenione w ministerialnym konkursie

Triumf małopolskich przysmaków w Warszawie. Artur Loryś – producent lodów jogurtowych – zajął drugie miejsce w konkursie „Mój Rynek – Mój Produkt 2015” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyjątkowe lody z Bochni wytypowała do ogólnopolskiej rywalizacji kapituła wojewódzka, w której zasiadał wicemarszałek Stanisław Sorys.

19 05 2015Więcej

Małopolskie produkty powalczą o miano najlepszych

Podniebienia wojewódzkiej komisji konkursowej zdobyły lody jogurtowe produkowane przez CAFETERIA ESPRESSO Artura Lorysia oraz sok jabłkowy tłoczony ze świeżych owoców z gospodarstwa Jana Korka. To właśnie te produkty będą walczyć o miano najlepszych w Polsce w ramach konkursu MÓJ RYNEK - MÓJ PRODUKT 2015 organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nagrody producentom wręczył dziś wicemarszałek Stanisław Sorys. 

05 05 2015Więcej

Marszałek ekspertem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Trzydniowe spotkanie rozpoczęło w poniedziałek wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dziś w panelu dyskusyjnym na temat energetyki i niskiej emisji wziął udział marszałek Małopolski Marek Sowa. Na Europejski Kongres Gospodarczy zjechali m.in. komisarze UE, europarlamentarzyści, kilkudziesięciu ministrów i wiceministrów z całego świata oraz prezesi największych firm.

21 04 2015Więcej

Czyste powietrze konieczne dla zdrowia Małopolan

Lekarze, samorządowcy i przedstawiciele instytucji oraz stowarzyszeń walczących o poprawę jakości powietrze w Małopolsce spotkali się dziś w Krakowie. W szpitalu Jana Pawła II obyła się kolejna już konferencja „Czyste powietrze dla Małopolski”. Władze regionu reprezentował wicemarszałek Wojciech Kozak.

17 04 2015Więcej