RSS

Wydarzenia

Święta z Wielkanocnym Małopolskim Smakiem

Trwający weekend należy do miłośników regionalnych przysmaków. Do niedzieli zapraszamy na krakowski Rynek Główny na Wielkanocny Małopolski Smak – świąteczną edycję jednego z największych kulinarnych festiwali w Polsce. W sobotę wydarzenie oficjalnie otwarli Jacek Krupa z Zarządu Województwa Małopolskiego, Bogusław Kośmider – przewodniczący Rady Miasta Krakowa i Małgorzata Marcińska z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

28 03 2015Więcej

Wicemarszałek Sorys członkiem Rady Naukowej Gorczańskiego Parku Narodowego

W Krakowie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Gorczańskiego Parku Narodowego.  W czasie spotkania jej członkom wręczono akty powołania na kadencję 2014-2019. Jednym z członków rady został mianowany wicemarszałek Stanisław Sorys. 

19 03 2015Więcej

Jak walczyć z barszczem Sosnowskiego?

O tym jak walczyć z inwazyjną i szeroko rozpowszechnioną w Małopolsce rośliną, która ma negatywny wpływ na środowisko oraz zdrowie ludzi i zwierząt dyskutowano dziś podczas konferencji na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wziął w niej udział wicemarszałek Wojciech Kozak. 

19 03 2015Więcej

TVP KRAKÓW: Jak walczyć o czyste powietrze w Małopolsce?

Czy koniec zimy oznacza, że mieszkańcy Małopolski odetchną pełną piersią? Jakie są plany władz regionu i samorządów lokalnych na dalszą walkę ze smogiem? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali goście programu „Region. Ludzie, sprawy, opinie” – wicemarszałek Wojciech Kozak oraz burmistrzowie Muszyny i Suchej Beskidzkiej. Odcinek można obejrzeć na stronie internetowej TVP Kraków.

16 03 2015Więcej

Fundusze Norweskie i dobre powietrze dla Małopolski

Efekty dotacji z tzw. Funduszy Norweskich, dzięki którym udało się zakupić sprzęt do mierzenia stężenia zanieczyszczeń powietrza w Małopolsce – tego w dużej mierze dotyczyła wizyta Christiana Halvorsena, przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych Norwegii. Przyjął go wicemarszałek Wojciech Kozak, który w Zarządzie Województwa Małopolskiego zajmuje się m.in. kwestiami ochrony środowiska.

12 03 2015Więcej