RSS

Wydarzenia

Kolejne OSP otrzymały pieniądze

Dzięki programowi Województwa Małopolskiego „Bezpieczna Małopolska” kolejne jednostki OSP otrzymały pieniądze na zakup niezbędnego umundurowania i wyposażenia. Umowy gwarantujące udzielenie dofinansowania przekazali dziś w Świątnikach Górnych wicemarszałek Wojciech Kozak i członek zarządu Jacek Krupa. 

24 08 2015Więcej

Radio Kraków: „Małopolska – to lubię” o pomocy dla OSP

Już dziś w Radiu Kraków druga odsłona projektu, który radiostacja realizuje we współpracy z Województwem Małopolskim – "Małopolska – to lubię”. Tym razem w poszukiwaniu najciekawszych wydarzeń i zmian, jakie w ostatnich 25 latach zaszły w naszym regionie reporterzy Radia Kraków poruszają temat sytuacji strażaków-ochotników z naszego regionu. 

20 08 2015Więcej

Wicemarszałek Wojciech Kozak z wizytą u małopolskich myśliwych

Wicemarszałek Wojciech Kozak gościł w sobotę u małopolskich myśliwych. Okazją do spotkania był XIV Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego w Krakowie. Wśród tematów, jakie poruszano, była m.in. kondycja polskiego łowiectwa, a także zagrożeń wynikających z afrykańskiego pomoru świń i wścieklizny. Rozmawiano również o działaniach edukacyjnych i współpracy kół łowieckich z młodzieżą.

08 08 2015Więcej

Wicemarszałek Wojciech Kozak w Radiu Kraków

– Poprawa jakości powietrza w naszym regionie jest możliwa – mówił na antenie Radia Kraków wicemarszałek Wojciech Kozak. Pomóc w tym ma m.in. nowelizacja ustawy Prawo ochrony środowiska, której przegłosowanie w Sejmie dałoby samorządom możliwość systematycznego ograniczania zanieczyszczeń powietrza.

04 08 2015Więcej

Pomoc dla strażaków z powiatu olkuskiego

Kolejna transza pomocy finansowej udzielanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach programów: Bezpieczna Małopolska i Małopolskie Remizy trafiła do strażaków – ochotników. Tym razem dotacje otrzymały ochotnicze straże pożarne z gmin powiatu olkuskiego: Bolesławia, Kluczy, Trzyciąży i Wolbromia. Umowy gwarantujące dofinansowanie przekazali: wicemarszałek Wojciech Kozak i członek zarządu Jacek Krupa. 

24 07 2015Więcej