RSS

Wydarzenia

Ruszył nowy serwis z prognozą jakości powietrza w Małopolsce

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomił nową stronę internetową prezentującą informacje dotyczące prognozy jakości powietrza w Małopolsce. Zastąpi ona dotychczas funkcjonujący serwis.

01 02 2016Więcej

Inauguracja programu LIFE w Brukseli

Marszałek Małopolski Jacek Krupa w trakcie pobytu w Brukseli zaprezentował program LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze. Projekt został uznany za najlepszy w całej Unii Europejskiej i uzyskał wsparcie Komisji Europejskiej.

26 01 2016Więcej

W.Kozak w Radiu Kraków o uchwale antysmogowej

Dziś sejmik województwa będzie głosował tzw. uchwałę antysmogową, która zakazuje palenia węglem i drewnem na terenie Krakowa. Wicemarszałek Wojciech Kozak mówił w porannej rozmowie Radia Kraków: - Do uchwały podchodzimy drugi raz. 3 lata temu była przyjęta. Teraz wymuszane są dodatkowe informacje. Bez względu na kolory polityczne, ta uchwała powinna być przyjęta. Liczę, że PiS i radni z okręgu krakowskiego, powinni poprzeć uchwałę w całości. Wicemarszałek mówił również o innych działaniach podejmowanych przez samorząd województwa w walce o czyste powietrze, m.in. o realizacji projektu Life, który został uznany przez Komisje Europejską za najlepszy z 39 projektów z całej UE i otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 10 mln euro.

15 01 2016Więcej

Czy powstanie Pojezierze Tarnowskie?

Innowacje w rewitalizacji terenów otwartych były tematem konferencji poświęconej wykorzystaniu zasobów przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego dla wykreowania markowego produktu turystycznego – Pojezierze Tarnowskie. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Stanisław Sorys oraz radni: Adam Kwaśniak i Bolesław Łączyński.

13 01 2016Więcej

„Bez krawata” w TVP Kraków: O tym jak walczyć z zanieczyszczonym powietrzem

Problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy nie tylko Krakowa ale całej Małopolski. Według badań Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska  w niechlubnym rankingu miast które mają problem z zanieczyszczeniem rakotwórczym znajduje się kilka małopolskich miast. O tym jak skutecznie walczyć z tym problemem dyskutowali w programie „Bez Krawata” TVP Kraków: wicemarszałek Wojciech Kozak, radni województwa: Jacek Soska i Grzegorz Biedroń oraz Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego. Cały program można obejrzeć na stronie TVP Kraków.

(Biuro prasowe)

11 01 2016Więcej