RSS

Wydarzenia

Małopolska w zdrowej atmosferze

Nowelizacja prawa ochrony środowiska w zakresie ochrony powietrza, a także poszukiwania najlepszych rozwiązań dla małopolskich samorządów – tego w głównej mierze dotyczyła konferencja „Małopolska w zdrowej atmosferze – narzędzia poprawy jakości powietrza dla samorządów”. Wśród jej prelegentów byli m.in. marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak.

08 10 2015Więcej

Wojciech Kozak w Radiu Kraków

Gminy muszą się zjednoczyć w walce o czyste powietrze – mówił podczas popołudniowej rozmowy w Radiu Kraków wicemarszałek Wojciech Kozak. Podkreślił, że w Małopolsce samorządy mają potężny oręż, dzięki któremu można zmniejszyć zanieczyszczenie. To przede wszystkim zagwarantowane środki na wymianę pieców, ruszający wojewódzki projekt LIFE i co najważniejsze – nowe możliwości prawne, które dało podpisanie przez Prezydenta RP tzw. ustawy antysmogowej. Całą rozmowę można przeczytać na stronie Radia Kraków. 

08 10 2015Więcej

Zielone światło dla czystego powietrza w Małopolsce

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś tzw. ustawę antysmogową czyli nowelizację Prawa ochrony środowiska. Otwiera ona m.in. możliwość zastosowania  na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. O tym jakie korzyści nowelizacja dokumentu niesie dla Małopolski  mówili podczas briefingu marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak.

06 10 2015Więcej

Dla lepszego powietrza

To kolejny krok w walce o czyste powietrze w regionie. W czwartek Województwo Małopolskie podpisało porozumienie z Politechniką Krakowską, na mocy którego będą współpracować w projektach prowadzących do obniżenia poziomu emisji spalin. Dokument w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego podpisał wicemarszałek Wojciech Kozak.

01 10 2015Więcej

Konferencja pn. "Aktualizacja Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego"

23 września 2015 roku w Sali Konferencyjnej Uniwersytetu Rolniczego odbyła się konferencja pn: "Aktualizacja Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego", w której udział wzięli przedstawiciele gmin i jednostek zarządzających instalacjami do przetwarzania odpadów komunalnych.

24 09 2015Więcej