RSS

Wydarzenia

Wicemarszałek Wojciech Kozak w TVP Kraków

Już niedługo rusza sezon grzewczy, powraca więc problem smogu nad Krakowem. O słuszności zakazu palenia węglem w programie "Region.Sprawy, Ludzie, Opinie" mówił m.in. Wojciech Kozak, wicemarszałek Małopolski. Odcinek dostępny jest na stronie TVP Kraków

16 09 2014Więcej

Ruszyła budowa Zbiornika Bieżanów

W Bieżanowie rozpoczęła się budowa pierwszego z pięciu suchych zbiorników retencyjnych mających wspólnie zabezpieczyć dolinę rzeki Serafy. Projekt realizowany przy współudziale unijnych środków ma na celu poprawić bezpieczeństwo ekologiczne oraz chronić przed zagrożeniem powodziowym Kraków i Wieliczkę. Symboliczną łopatę pod budowę zbiornika wbił wicemarszałek Wojciech Kozak i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. 

04 09 2014Więcej

FE: Roman Ciepiela o transferze wiedzy i innowacjach w regionie

To już trzeci dzień krynickiego Forum i kolejna okazja do inspirującej dyskusji. Wicemarszałek Roman Ciepiela spotkał się dziś w gronie ekspertów, by porozmawiać o transferze wiedzy w sektorze medycznym. Wicemarszałek był uczestnikiem panelu dyskusyjnego „Medycyna translacyjna i nauki life science w gospodarce Małopolski”.

04 09 2014Więcej

FE: O efektywności energetycznej

Za nami kolejny z paneli dyskusyjnych drugiego dnia Forum, tym razem debata poświęcona była zagadnieniom związanym z energetyką. O tym, czy efektywność energetyczna to moda czy konieczność mówili praktycy z branży energetyki oraz przedstawiciele małopolskich uczelni. Moderatorem był wicemarszałek Roman Ciepiela.

04 09 2014Więcej

FE: Światowe trendy energetyczne XXI wieku

Jednym z wyzwań w zakresie energii, przed jakim stoi Europa jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w Unii Europejskiej. O przyszłości rynków energii i gazu w Europie dyskutowali dziś uczestnicy Forum Ekonomicznego.

03 09 2014Więcej