RSS

Wydarzenia

Oczyszczalnia w Ropie już działa

Zakończyła się realizacja największej inwestycji ostatnich lat w gminie Ropa. Na prawym brzegu rzeki Ropa powstała nowoczesna, mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków. W oddaniu jej do użytku uczestniczył członek Zarządu Stanisław Sorys.

19 11 2014Więcej

Wojciech Kozak w Radiu Kraków

Program ochrony powietrza jest dobrym programem – mówił dziś na antenie Radia Kraków wicemarszałek Wojciech Kozak. Całą rozmowę na temat ochrony zdrowia w Małopolsce można znaleźć na stronie internetowej rozgłośni.

12 11 2014Więcej

8 tys. ton zanieczyszczeń mniej

Spore oszczędności wydatków na energię, poprawa komfortu pacjentów, unowocześnienie infrastruktury, ale przede wszystkim ograniczenie emisji niebezpiecznych substancji do atmosfery – w sumie aż 8 tys. ton rocznie – to najistotniejsze efekty realizacji projektw trzech Szpitalach Wojewódzkich, czyli: Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o., Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie. Projekt realizuje Województwo Małopolskie.

12 11 2014Więcej

Kolejne 8 mln zł na kanalizację w Małopolsce

Osiem projektów z regionu tarnowskiego, na łączną kwotę ponad 8 mln zł, zostanie dofinansowanych przez samorząd województwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Na pomoc mogą liczyć gminy Skrzyszów, Radgoszcz, Zakliczyn, Ciężkowice, Dębno, Wojnicz, Żabno oraz Wodociągi Wierzchosławickie Sp. z o.o. Umowy w tej sprawie przekazał dziś w Tarnowie członek Zarządu WM Stanisław Sorys. 

31 10 2014Więcej

Jakie zmiany w gospodarce odpadami?

O zmianach jakie w gospodarce odpadami zakłada  projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości w gminach, o tym jak wspierać działania związane ze środowiskiem , edukacją ekologiczną i jakie perspektywy finansowania w obszarze środowiska szykuje nam nowa, unijna perspektywa rozmawiano dziś w Chrzanowie podczas konferencji „EkoLogiczna Małopolska.”  Uczestniczył w niej marszałek Małopolski Marek Sowa.

30 10 2014Więcej