RSS

Wydarzenia

Święto pachnące miodem i owocami w Pleśnej

Kilkudziesięciu lokalnych producentów żywności zaprezentowało swoje wyroby podczas dwunastej edycji Święta Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej k. Tarnowa. Imprezie tradycyjnie już towarzyszył konkurs na najlepsze nalewki, wina, ciasta i miody oraz stoisko „Zasmakuj w Małopolsce” promujące produkty regionalne chronione unijnym certyfikatem. Urząd marszałkowski reprezentował Stanisław Sorys z zarządu województwa

21 07 2014Więcej

W Zdyni po raz 32. zapłonęła „Łemkowska Watra”

Dźwięk Dzwonu Pokoju i hołd oddany ofiarom deportacji w ramach „Akcji Wisła” towarzyszyły oficjalnemu otwarciu 32. Łemkowskiej Watry. W imieniu samorządu województwa wiązankę kwiatów w Miejscu Pamięci złożył członek Zarządu Stanisław Sorys.

20 07 2014Więcej

Wojciech Kozak w TVP Kraków

Pięć potraw z Małopolski ma szansę, by trafić na ministerialną listę produktów tradycyjnych. Dlaczego konsumenci coraz częściej decydują się na zakup małopolskich przysmaków? Zachęcamy do obejrzenia programu „Region. Ludzie, sprawy, opinie” z udziałem wicemarszałka Wojciecha Kozaka.  

16 07 2014Więcej

25 milionów na kanalizacje i wodociągi

Zarząd Województwa przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowanie to prawie 25 mln zł. Małopolskie miejscowości w 19 gminach zyskają nowe lub zmodernizowane kanalizacje sanitarne i sieci wodociągowe.

15 07 2014Więcej

Przedostatni smakowity półfinał już za nami!

Przedostatni półfinał 10. Małopolskiego Festiwalu Smaku odbył się w Nowym Targu. Przez całą niedzielę można było smakować tradycyjnych i regionalnych specjałów z całą gamą podhalańskich serów na czele. Wśród miłośników małopolskiej kuchni nie zabrakło wicemarszałka Wojciecha Kozaka. 

14 07 2014Więcej