RSS

Wydarzenia

LIFE: Dotacja z Komisji Europejskiej pewna

To już pewne – projekt zintegrowany LIFE, który ma pomóc w walce z zanieczyszczaniem powietrza w Małopolsce, będzie realizowany, a pierwotna wielkość dotacji z Komisji Europejskiej (ok. 10 mln euro) zostanie zachowana.  Obecnie Województwo Małopolskie przygotowuje się do jego oficjalnej inauguracji, która ma odbyć się 22 czerwca w Krakowie. Równocześnie są domykane ostatnie kwestie współpracy z partnerami projektu – w tym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gminy, które są w LIFE od początku, mogą już szukać ekodoradców. 

27 05 2016Więcej

O czystym powietrzu z gminami

Aktualna sytuacja realizacji projektu LIFE, a także nabory dla ekodoradców – tego w głównej mierze dotyczyło spotkanie wicemarszałka Wojciecha Kozaka z przedstawicielami wszystkich gmin, które są partnerami w tym projekcie.
Więcej informacji o aktualnej sytuacji projektu LIFE można przeczytać tutaj.

25 05 2016Więcej

Budownictwo energooszczędne podczas III Konferencji Samorządowej

„Wysokosprawne budownictwo energooszczędne publiczne i prywatne” - to tytuł tegorocznej III Konferencji Samorządowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski w Krakowie. Podczas konferencji wicemarszałek Wojciech Kozak przedstawił program związany z poprawą efektywności energetycznej w budownictwie. Konferencję prowadził wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Barczyk.

10 05 2016Więcej

Zapisy uchwały antysmogowej sprawdzi Wojewódzki Sąd Administracyjny

Uchwała antysmogowa dla Krakowa przyjęta w styczniu przez sejmik została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Skarga nie powinna opóźnić wprowadzenia zapisów uchwały, konsekwentnie walczymy o czyste powietrze w Krakowie i całej Małopolsce - podkreślił w trakcie briefiengu wicemarszałek Wojciech Kozak.

11 04 2016Więcej

I Forum Green Smart City

Do Krakowa zjechali eksperci z całego regionu by rozmawiać o skutecznej walce ze smogiem. Pretekstem do tego jest trwające I Forum Green Smart City. O podsumowaniu dotychczasowych działań samorządu województwa, a także szansie, jakie dają środki unijne czy projekt LIFE, mówił podczas konferencji wicemarszałek Wojciech Kozak. 

11 04 2016Więcej