RSS

Wydarzenia

Nowa przepompownia uratuje Hubenice przed powodzią

Mieszkańcy Hubenic (gm. Gręboszów) mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Powodzie na taką skalę, jak w 2009 czy 2010 roku już im nie grożą. Spokój ma zapewnić im nowoczesna przepompownia  melioracyjna, która odprowadzać ma nadmiar wody  spływającej do kanału  i zbiornika hubenickiego za obwałowania na Wiśle. 

25 10 2014Więcej

Skrzyszów i Tarnów chronione przed powodzią

Zbiornik Skrzyszów to pierwszy zbiornik małej retencji w Małopolsce. Sztuczne jezioro zapewni nie tylko ochronę przeciwpowodziową dla mieszkańców Skrzyszowa i Tarnowa, ale spełni również funkcję zaopatrzenia w wodę oraz rekreacyjną. W otwarciu tej ważnej dla całego systemu przeciwpowodziowego województwa inwestycji uczestniczyli: marszałek Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela i członek zarządu Stanisław Sorys.

15 10 2014Więcej

Małopolska stawia na energooszczędność

Marszałek Marek Sowa i rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak oficjalnie otwarli dziś Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. To jedno ze strategicznych dla regionu centrum naukowych, gdzie prowadzone będą badania w zakresie technologii energooszczędnych.

09 10 2014Więcej

Zobacz jak zmieniała się Małopolska!

Już 1 października w Krakowie rusza cykl spotkań podsumowujących IV kadencję Zarządu Województwa Małopolskiego. Następnie Marszałek Województwa Marek Sowa odwiedzi kolejno każdy małopolski powiat, spotykając się tam z przedsiębiorcami, działaczami społecznymi, samorządowcami i zwykłymi mieszkańcami naszego regionu. Będzie to doskonała okazja do tego, żeby przypomnieć najważniejsze wydarzenia ostatnich czterech lat – zakończone inwestycje, zrealizowane projekty i podjęte wyzwania.

30 09 2014Więcej

Małopolska wieś w nowej perspektywie UE

To już VIII edycja Międzynarodowej Konferencji Województwa Małopolskiego dotyczącej Rozwoju Obszarów Wiejskich. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, a władze województwa reprezentował Stanisław Sorys – Członek Zarządu WM.

25 09 2014Więcej