RSS

Wydarzenia

II konwent Marszałków Województw rozpoczęty

Zrównoważony rozwój na obszarach wiejskich – to przewodni temat II Konwentu Marszałków Województw RP pod przewodnictwem Województwa Świętokrzyskiego. W Busku-Zdroju Małopolskę reprezentuje wicemarszałek Roman Ciepiela. 

10 04 2014Więcej

Minister Saksonii z wizytą u wicemarszałka Kozaka

Wyzwania ochrony środowiska – w tym kwestie walki z zanieczyszczeniem powietrza, rekultywacja kopalni, a także gospodarka odpadami – o tym rozmawiano we czwartek w gabinecie wicemarszałka Wojciecha Kozaka. Wizytę złożył mu Frank Kupfer, minister środowiska i rolnictwa Saksonii. 

27 03 2014Więcej

Woda źródło życia

Świętujemy dziś po raz dwudziesty Światowy Dzień Wody. Młodzi hydrolodzy z AGH postanowili zachęcić mieszkańców Krakowa do zgłębienia wiedzy na temat tego, jakie korzyści niesie ze sobą wzajemne powiązanie sfery wody i energii. W seminarium uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

21 03 2014Więcej

Stanisław Sorys w TVP Kraków

Korzyści, jakie płyną z inwestowania w kolektory słoneczne – o tym we wczorajszym programie TVP Kraków pt. "Region, Ludzie, Sprawy, Opinie" mówił Stanisław Sorys, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Program można zobaczyć w internecie.

20 03 2014Więcej

Myśliwi w roli nauczycieli, czyli wyjątkowa lekcja o środowisku

Kolejny rok współpracy myśliwych z placówkami oświatowymi to nie tylko świetna okazja do tego, żeby rozwijać zainteresowania dzieci. To także ciekawa przygoda  – szczególnie dla najmłodszych. W tych niebanalnych zajęciach udział wziął m.in. wicemarszałek Wojciech Kozak. 

17 03 2014Więcej