RSS

Wydarzenia

TVP Kraków: O budżecie Województwa Małopolskiego

Transport, kultura i pomoc społeczna to priorytety budżetu Województwa Małopolskiego na 2016 rok. W sumie do wydania jest ponad miliard złotych. O najważniejszych założeniach przyszłorocznego budżetu oraz projektach, które mogą liczyć na realizację mówił w programie  Region. Ludzie, sprawy, opinie w TVP Kraków marszałek Jacek Krupa. Gośćmi programu byli też radni województwa: Jacek Soska i Grzegorz Biedroń.

18 11 2015Więcej

Trwają konsultacje społeczne dotyczące uchwały antysmogowej

Trwają konsultacje społeczne dotyczące przyjętej 12 listopada 2015r. przez Zarząd Województwa Małopolskiego uchwały antysmogowej. Konsultacje w sprawie nowych przepisów potrwają do 8 grudnia, następnie uchwała trafi na sesję Sejmiku Województwa Małopolskiego, gdzie o jej przyjęciu zadecydują radni województwa.

17 11 2015Więcej

Wojciech Kozak w TVP Kraków

Prace nad nową uchwałą antysmogową nabierają tempa. O tym, jak wygląda najbliższy plan działań zmierzających do poprawy stanu powietrza w Małopolsce, we wtorkowym programie "Region. Ludzie, sprawy, opinie" będzie mówił wicemarszałek Wojciech Kozak. Początek o godz. 20.00 na antenie TVP Kraków. 

10 11 2015Więcej

Małopolska – to lubię! w TVP Kraków: Wspólna walka o czyste powietrze

Mieszkańcy Małopolski od dawna marzą o tym, by oddychać świeżym i czystym powietrzem. Niestety w wielu miejscach naszego regionu normy dopuszczalnego zanieczyszczenia zbyt często zostają wielokrotnie przekroczone. Województwo Małopolskie jako lider walki o czyste powietrze przekonuje, że zmiany potrzebuje nasze myślenie o ochronie powietrza i przede wszystkim szeroko zakrojona współpraca. Program LIFE, miliony zarezerwowane w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym 2014-2020 czy uchwała antysmogowa to najważniejsze instrumenty wspierające walkę o czystość powietrza. Więcej w najnowszym programie na antenie TVP Kraków. Emisja w każdą niedzielę o godz. 19:05, poniedziałek o 21:30, środę o 19:30 i czwartek o 18:15. 

(Biuro prasowe)

08 11 2015Więcej

Kraków: O inteligentnym i energooszczędnym budownictwie

Czym są technologie SMART, które wykorzystywane są zarówno w budynkach, miastach, jak i środowisku? Jak efektywnie zarządzać budynkiem, aby zoptymalizować w nim zużycie energii? Między innymi nad takimi zagadnieniami dyskutowali uczestnicy II Międzynarodowej Konferencji na temat Technologii Inteligentnego Budownictwa i Zarządzania Multimediami IBTMM 2015. O doświadczeniach Małopolski w tym zakresie opowiadał wicemarszałek Wojciech Kozak.

05 11 2015Więcej